Hlavní navigace

O2 zveřejnila statistiky sledovanosti Premier League, konkrétní čísla ale neukázala

18. 8. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GRAFY – „Statistiky jednoznačně dokazují, že britský fotbal je pro české sportovní fanoušky velkým lákadlem,“ uvedl ředitel pro segment domácností v O2 David Duroň.

Společnost O2 Czech Republic se dnes pochlubila statistikami sledovanost anglické Premier League, respektive kanálů Digi Sport, na něž získala od Slovak Telekomu pro O2TV jako jediný IPTVkabelový operátor exkluzivitu v České republice. O2 sice ukázala grafy týkající se popularity jednotlivých stanic, neopatřila je ale konkrétními číselnými hodnotami. Sledovanost Digi Sportu vzrostla v době vysílání Premier League na sedminásobek, konstatovala firma. To je ale svým způsobem zavádějící údaj, protože Digi Sport se dostal do nabídky O2TV teprve před několika dny.

Obrázek lze zvětšit
Autor: O2 Czech Republic

Obrázek lze zvětšit

K TÉMATU: O2TV má roční exkluzivitu na Digi Sporty. Co bude dál, se uvidí

Statistiky jednoznačně dokazují, že britský fotbal je pro české sportovní fanoušky velkým lákadlem. Proto nás těší, že jsme zápasy Premier League zákazníkům přinesli jako jediná kabelová televize v České republice, uvedl ředitel pro segment domácností v O2 David Duroň. Podle tiskové zprávy dali zákazníci O2TV přednost klasickému rozlišení (SD) před HD kvalitou. Na televizi volila větší část diváků O2TV ve standardní kvalitu obrazu, HD kanál s lepším rozlišením obrazu si vybralo zhruba 40 procent lidí, píše firma v tiskové zprávě.

MMF tip early

Obrázek lze zvětšit
Autor: O2 Czech Republic

Obrázek lze zvětšit

NEPŘEHLÉDNĚTE: Digi Sport spustí v Česku další kanál, exkluzivita se rozšiřuje na O2TV

Firma si opět bez konkrétních čísel pochválila i využití služby O2TV GO, tedy možnost sledování televize na mobilních zařízeních, jako jsou smart telefony a tablety. V sobotu 16. srpna byla sledovanost televize na mobilních zařízeních o 80 procent vyšší, napsala O2 Czech Republic. V rámci zaváděcí akce nabízí telekomunikační firma nyní kanály Digi Sport všem svým zákazníkům, a to na dobu jednoho měsíce. Poté už budou moci tyto stanice sledovat pouze předplatitelé balíčku Sport. Fotbaloví fanoušci mohou navíc i u Digi Sportu využít všech možností O2TV včetně zpětného zhlédnutí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).