Hlavní navigace

O2TV měla ke konci pololetí 98 tisíc předplatitelů, chystá více HDTV

25. 7. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
25. 7. 2008

Digitální televizi přes pevnou telefonní linku (IPTV) od Telefóniky O2, službu O2TV, si ke konci prvního pololetí předplácelo 98 tisíc zákazníků. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o hospodářských výsledcích firmy, z níž cituje server Broadbandtvnew­s.com. Telefónica přitom už před několika týdny zveřejnila tiskovou zprávu, v níž oznamovala, že každým dnem překročí hranici 100 tisíc předplatitelů O2TV.

ROZHOVOR: Michal Táborský: O2TV chystá nahrávání a DVB titulky

Podle Bohdana Tetivy, ředitele produktového marketingu Telefóniky O2, firma kvůli atraktivnější svojí nabídky počítá se zařazením nových tematických stanic. Přibudou kanály v různých žánrech, od sportu přes dokumenty až po dětské kanály. Chceme také hodně stavět na nabídce zápasů z extraligy ledního hokeje, se kterou jsme sponzorsky spojeni. Byli jsme s nimi hodně spokojeni i přes rozpačitý začátek, řekl Tetiva v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny.

Telefónica nyní podle Tetivy testuje set-top-box s pevným diskem, na který by si mohli zákazníci nahrávat pořady. Jeho brzkému uvedení na trh ale brání vysoká cena. Jde ale o to, že cena tohoto zařízení je výrazně vyšší, než u běžně dostupných DVD rekordérů. Lámeme si tak hlavu, jak to udělat, aby nabídka byla atraktivní a nešlo jenom o plácnutí do vody bez skutečné hodnoty pro uživatele, vysvětlil Tetiva.

Na příští rok chystá O2TV balíček plnoformátových programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Je jasné, že když jsou nyní skoro všechny prodávané televizní přístroje schopné zobrazit signál ve vysokém rozlišení, tak na to musíme reagovat. Nebude to možné nabídnout z technologických důvodů ve všech lokalitách, kde nyní nabízíme O2TV, ale to se změní s nástupem optického připojení, vysvětlil Tetiva. Nyní O2TV nabízí ve vysokém rozlišení pouze televizi Nova.

ČTĚTE TAKÉ: Saskia Burešová propaguje O2TV, varuje před koncem analogu

MMF24

Produktový manažer O2TV Michal Táborský v nedávném rozhovoru pro DigiZone.cz uvedl, že HDTV by nyní zvládla šířit asi polovina linek, na kterých firma nabízí IPTV. Optika je pro nás strategická záležitost. Ve Španělsku to rozjeli před dvěma lety nejen u nových bytů, ale nahrazují „měď“ novou technologií. My také začali s novými developerskými projekty, příští rok přijde na řadu i překryv technologií, slibuje Bohdan Tetiva.

Telefónica O2 začne podle Tetivy u lokalit, kde má problém lidem doručit televizní signál či nabídnout ADSL připojení k Internetu ve vyšších rychlostech.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).