Hlavní navigace

O2TV prochází největší změnou v historii

15. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dostupnost všech odvysílaných pořadů až třicet hodin zpětně, vylepšené nahrávání + timeshift, nový programový průvodce. To jsou jen některé novinky, které O2TV nabízí po přechodu na novou platformu.

O2TV, počtem abonentů i geografickou dostupností nejvýznamnější IPTV služba v České republice, dnes přesedlala na novou platformu. Z technického hlediska se jedná o největší změnu v historii služby běžící od poloviny roku 2007. Dosavadní abonenti služby výměnu platformy poznají na první pohled. Společnost Telefónica, která službu O2TV provozuje, přechod na novou platformu spojila s nasazením řady novinek.


Zdroj: Telefónica

Nové hlavní menu O2TV

Na první pohled určitě zaujme kompletně předělané menu služby s modernějším designem v kontrastnějším provedením. Původní kombinace světle modrého pozadí s bílým textem nebyla  zrovna šťastná. Součástí nového menu je i nový programový průvodce. Ten starý byl často hodnocen jako překombinovaný a navigace v něm jako pomalá.

Přichází také možnost seřadit si kanály dle libosti. Atraktivnějším bodem na seznamu změn je ale dostupnost veškerého vysílání až třicet hodin zpětně. Je tak možné spustit si běžící pořad od začátku nebo si přehrát dříve odvysílaný pořad bez nutnosti jej nahrávat. Dosud O2TV nabízela jen archiv vybraných pořadů některých českých televizních stanic.


Zdroj: Telefónica

Nový programový průvodce O2TV

Běžící pořad lze též pozastavit a zbytek sledovat později ze záznamu (timeshift). Telefónica vylepšuje také nahrávání. Novinkou je možnost nahrávat již běžící pořad (dříve bylo nutné nahrávání nastavit pět minut před začátkem pořadu). Nahrávat lze také pořady, které O2TV uchovala za posledních 30 hodin. Nadále ale platí, že pro nahrávání pořadů je k dispozici úložiště pro deset hodin záznamu, přičemž každý nahraný pořad je uchováván pouze týden.

Cloud23

Rozšíření zatím stále není možné ani za příplatek. K plánování nahrávání opět slouží elektronický programový průvodce, televizní program na webu služby nebo v její aplikaci pro Android a iOS. Novinkou je možnost zadat opakované nahrávání seriálu, takže by již nemělo být nutné pro každou epizodu nastavovat nahrávání zvlášť.Otázkou je, jestli se pro přechodu na novou platformu reálně zvýší celková spolehlivost služby.

Například právě nahrávání dosud trpělo relativně častými výpadky. O těch větších jsme na Lupě opakovaně psali, ovšem k menším obtížím docházelo dosud víceméně pravidelně. Uživatelé služby si stěžovali na neprovedená naplánovaná nahrávání nebo nemožnost přehrát nahrávku z úložiště. Další otázkou je, jestli s novými funkcemi O2TV výrazněji navýší počet svých abonentů, který již několik let osciluje kolem 130 tisíc a nenaplňuje tak původní ambice služby.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).