Hlavní navigace

O2TV prochází největší změnou v historii

Jiří Macich ml.

Dostupnost všech odvysílaných pořadů až třicet hodin zpětně, vylepšené nahrávání + timeshift, nový programový průvodce. To jsou jen některé novinky, které O2TV nabízí po přechodu na novou platformu.

O2TV, počtem abonentů i geografickou dostupností nejvýznamnější IPTV služba v České republice, dnes přesedlala na novou platformu. Z technického hlediska se jedná o největší změnu v historii služby běžící od poloviny roku 2007. Dosavadní abonenti služby výměnu platformy poznají na první pohled. Společnost Telefónica, která službu O2TV provozuje, přechod na novou platformu spojila s nasazením řady novinek.


Zdroj: Telefónica

Nové hlavní menu O2TV

Na první pohled určitě zaujme kompletně předělané menu služby s modernějším designem v kontrastnějším provedením. Původní kombinace světle modrého pozadí s bílým textem nebyla  zrovna šťastná. Součástí nového menu je i nový programový průvodce. Ten starý byl často hodnocen jako překombinovaný a navigace v něm jako pomalá.

Přichází také možnost seřadit si kanály dle libosti. Atraktivnějším bodem na seznamu změn je ale dostupnost veškerého vysílání až třicet hodin zpětně. Je tak možné spustit si běžící pořad od začátku nebo si přehrát dříve odvysílaný pořad bez nutnosti jej nahrávat. Dosud O2TV nabízela jen archiv vybraných pořadů některých českých televizních stanic.


Zdroj: Telefónica

Nový programový průvodce O2TV

Běžící pořad lze též pozastavit a zbytek sledovat později ze záznamu (timeshift). Telefónica vylepšuje také nahrávání. Novinkou je možnost nahrávat již běžící pořad (dříve bylo nutné nahrávání nastavit pět minut před začátkem pořadu). Nahrávat lze také pořady, které O2TV uchovala za posledních 30 hodin. Nadále ale platí, že pro nahrávání pořadů je k dispozici úložiště pro deset hodin záznamu, přičemž každý nahraný pořad je uchováván pouze týden.

Content 2017 - tip Footshop

Rozšíření zatím stále není možné ani za příplatek. K plánování nahrávání opět slouží elektronický programový průvodce, televizní program na webu služby nebo v její aplikaci pro Android a iOS. Novinkou je možnost zadat opakované nahrávání seriálu, takže by již nemělo být nutné pro každou epizodu nastavovat nahrávání zvlášť.Otázkou je, jestli se pro přechodu na novou platformu reálně zvýší celková spolehlivost služby.

Například právě nahrávání dosud trpělo relativně častými výpadky. O těch větších jsme na Lupě opakovaně psali, ovšem k menším obtížím docházelo dosud víceméně pravidelně. Uživatelé služby si stěžovali na neprovedená naplánovaná nahrávání nebo nemožnost přehrát nahrávku z úložiště. Další otázkou je, jestli s novými funkcemi O2TV výrazněji navýší počet svých abonentů, který již několik let osciluje kolem 130 tisíc a nenaplňuje tak původní ambice služby.

Našli jste v článku chybu?
16. 7. 2013 9:11
Dan (neregistrovaný)

Televize je záležitostí minulého století. V moderní době nekonzumuje divák to, co si určí producent, aby konzumoval, ale to, co si VYBERE. Tedy má přístup do ohromného archivu filmů, seriálů, pořadů atd. a z nich si KDYKOLIV sám vybere na který se bude dívat.

Já doma nemám TV a nechybí mě, ani mojí přítelkyni. Zrovna tak ani bratr a ani jeho přítelkyně nemají TV a rovněž jim nijak nechybí. Pokud chci něco vidět, tak jenom kliknu a koukám - chci, abych se mohl dívat na to, na co chci já a v čase…

20. 7. 2013 10:26
anti.seznam.cz (neregistrovaný)

Ty ses ale debil O2 ma ma dostatecnou kapacitu linek ale kdo si koupi o2 tv je fakt deb.l a kazdemu se vyplati internet kde iptv vcetne hbo s dalsich i filmy vse zdarma plus pevna pres internet mit pevnou zdarma