Hlavní navigace

O2TV se radikálně promění, opustí řešení od Alcatel-Lucent a přejde na nangu.TV

27. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysílání na nové technologické platformě už testují v ostrém provozu desítky zaměstnanců české Telefóniky. Od 15. července ho budou moci využít noví zákazníci O2TV.

Přechod na novou vysílací platformu nangu.TV od společnosti Alef nula připravuje největší IPTV služba v Česku – O2TV od Telefóniky. Po letech tak opustí technické řešení MiViewTV od společnosti Alcatel-Lucent. Na dnešním setkání s novináři to oznámil manažer videoslužeb Telefóniky Tomáš Dratva. Zároveň představil nový typ set-top-boxu a dálkového ovládání, které bude O2TV od 15. července poskytovat novým klientům.

K TÉMATU: Jakub Kabourek odchází z Visual Unity, stává se generálním ředitelem nangu.TV

Společně se změnou technologické platformy O2TV zcela změní uživatelské prostředí celé služby, včetně navigačního menu. To bude funkční i na starých set-top-boxech. Nové boxy si budou moci stávající zákazníci buď zakoupit do osobního vlastnictví (cena se bude pohybovat okolo 1 600 korun), nebo vyčkat, až se na ně dostane plánované „přezbrojení“, kdy jim Telefónica na starém set-top-boxu zdarma aktualizuje firmware. Dratva povrdil, že zákazníci, kterým vyhovují stávající set-top-boxy, nebudou muset přijímače měnit.

ROZHOVOR: Budoucnost kabelovek je v propojení DVB-C a IPTV, říká Antonín Král z nangu.TV

MM socky3

Jako první se k novým set-top-boxům a upravené službě dostanou zcela noví zákazníci. Těm bude Telefónica od poloviny července poskytovat už jen nové boxy. Pro stávající klienty má operátor připraven časový harmonogram úprav přijímačů, který zveřejní na webu O2TV. Kdo nebude chtít čekat na výměnu firmware, bude si moci zakoupit nový set-top-box.

Podrobnosti o změnách O2TV po přechodu na platformu nangu.TV zveřejní DigiZone.cz v zítřejším článku

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.