Hlavní navigace

Oblíbená relaxační stanice Lounge FM plánuje opustit německý digitální rozhlas

10. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice jako hlavní důvod uvedla, stejně jako další subjekty, které se už k podobnému kroku odhodlaly v minulosti, ekonomickou náročnost projektu bez viditelného výsledku.

Po ztrátě exkluzivních vysílacích práv na Bundesligu německými fotbalovými rádii 90elf, což de facto znamenalo i jejich konec, nepřichází od našich západních sousedů pro technologii DAB další dobrá zpráva. Celostátní multiplex, který je šířen na kanálu 5C, chce opustit také tamní verze tematické stanice Lounge FM. Ta se věnuje relaxační hudbě a stylům jako jsou lounge, chillout a další. Je tak právě jedním z taháků, kvůli kterým si stojí za to DAB přijímač pořídit. Lounge FM totiž prostřednictvím VKV vysílačů v Německu vůbec nevysílá.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Německý Sport 1 dostane sesterské rádio, vysílat by mělo i v technologii DAB

O plánovaném odchodu informoval s odvoláním na zástupce tohoto tematického okruhu na konci minulého týdne server Satnews.de. V oficiálním vyjádření bylo uvedeno, podobně jako u dalších stanic, které opustili technologii DAB, že šíření se Lounge FM skrze digitální rozhlas nevyplatí po ekonomické stránce a znamená to pro ni zbytečné výdaje navíc. Důvodem ale může být i to, jak web uvádí, že je proti jejímu provozovateli vedeno konkurzní řízení. Lounge FM mohou prostřednictvím DAB vysílačů zachytit také zájemci v části Čech, a to ze Saska a Bavorska.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).