Hlavní navigace

Oblíbená relaxační stanice Lounge FM plánuje opustit německý digitální rozhlas

Lukáš Polák

Stanice jako hlavní důvod uvedla, stejně jako další subjekty, které se už k podobnému kroku odhodlaly v minulosti, ekonomickou náročnost projektu bez viditelného výsledku.

Doba čtení: 1 minuta

Po ztrátě exkluzivních vysílacích práv na Bundesligu německými fotbalovými rádii 90elf, což de facto znamenalo i jejich konec, nepřichází od našich západních sousedů pro technologii DAB další dobrá zpráva. Celostátní multiplex, který je šířen na kanálu 5C, chce opustit také tamní verze tematické stanice Lounge FM. Ta se věnuje relaxační hudbě a stylům jako jsou lounge, chillout a další. Je tak právě jedním z taháků, kvůli kterým si stojí za to DAB přijímač pořídit. Lounge FM totiž prostřednictvím VKV vysílačů v Německu vůbec nevysílá.

ČTĚTE TAKÉ: Německý Sport 1 dostane sesterské rádio, vysílat by mělo i v technologii DAB

O plánovaném odchodu informoval s odvoláním na zástupce tohoto tematického okruhu na konci minulého týdne server Satnews.de. V oficiálním vyjádření bylo uvedeno, podobně jako u dalších stanic, které opustili technologii DAB, že šíření se Lounge FM skrze digitální rozhlas nevyplatí po ekonomické stránce a znamená to pro ni zbytečné výdaje navíc. Důvodem ale může být i to, jak web uvádí, že je proti jejímu provozovateli vedeno konkurzní řízení. Lounge FM mohou prostřednictvím DAB vysílačů zachytit také zájemci v části Čech, a to ze Saska a Bavorska.

Našli jste v článku chybu?