Hlavní navigace

Obyvatelé Břeclavi mají problém s kabelovou televizí

21. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 1. 2009

Břeclavští zákazníci kabelové televize od společnosti Nej-TV si v poslední době začali stěžovat na zhoršení signálu v jejích rozvodech. Dnes o tom informuje Břeclavský deník. Jeden ze zákazníků popsal situaci tak, že mu na televizoru přeskakuje či čtverečkuje obraz a má problém s příjmem teletextu. Čtverečky na obrazovce jsou důsledkem toho, že se vysílá digitálně. Dřív to byl analog, a když došlo ke zhoršení signálu, obraz zašuměl a podobně, vysvětlil příčiny problému Vladimír Konečný ze společnosti Nej-TV.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: BKS Capital Partners sloučila šest kabelovek pod značku Nej TV

Firma o technickém problému ví a řeší ho, rozhodně však prý netrvá tak dlouho, jak popisují zákazníci, tedy téměř čtvrt roku. Na odstranění každopádně pracujeme. V tuto chvíli nejsem schopen říct, kdy se to podaří dát do pořádku, dodal Konečný. Problém je tentokrát na straně operátora, ale není tomu tak vždy. Např. Josef Kalina, který ve městě působí jako opravář televizorů, řekl, že někdy jsou ve špatném stavu také přijímací zařízení. Jak upozornil Břeclavský deník, důvodem je podle něj dovoz televizorů různých druhů bez jakékoliv homologace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).