Hlavní navigace

Obyvatelé Prahy se dozví o digitalizaci i z metropolitních novin

10. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 4. 2009

Informace o digitálním vysílání přináší ve svém aktuální vydání také Listy hlavního města Prahy. Upozornil na to na svém blogu národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Ty vydává bezplatně jako své periodikum pražský magistrát v počtu 600 tisíc výtisků. Kopie, kterou umístil Duspiva na své stránky, bohužel není příliš kvalitní, ale lze z ní vyčíst, že bližší informace najdou čtenáři na straně 8.

ČTĚTE TAKÉ: Pražané dostali do schránek dubnové diginoviny

Hlavním periodikem digitalizace však nadále zůstávají tzv. diginoviny, které jsou součástí státní informační kampaně, která se v těchto dnech, týdnech a měsících soustřeďuje především na hlavní město. Jejich poslední dvoustránkové číslo vyšlo začátkem dubna. Dokončují se mj. i finální přípravy projektu mobilního marketingu (SMS) a další projekty. Tisková konference proběhne za účasti všech hlavních aktérů (NKS, ČTÚ, operátoři, všechny analogové TV – ČT, Nova, Prima..) týden před vypnutím v prostorách ministerstva vnitra, uvedl na blogu Duspiva.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.