Hlavní navigace

Ochrana před digitální gilotinou jako brána pro malware

16. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Francouzská „digitální gilotina“ má dosti zajímavé dopady na internetové prostředí v zemi galského kohouta. Tamní telekomunikační operátor Orange nabídl svým zákazníkům volitelnou službu, v jejímž rámci jim za dvě eura měsíčně poskytne software blokující využívání výměnných sítí a programů pro nelegální sdílení například filmů nebo hudby. Operátor jej proklamuje jako řešení pro rodiče, kteří nechtějí riskovat, že se jejich děti dostanou do křížku se zákonem a na rodinnou internetovou přípojku…

Francouzská „digitální gilotina“ má dosti zajímavé dopady na internetové prostředí v zemi galského kohouta. Tamní telekomunikační operátor Orange nabídl svým zákazníkům volitelnou službu, v jejímž rámci jim za dvě eura měsíčně poskytne software blokující využívání výměnných sítí a programů pro nelegální sdílení například filmů nebo hudby. Operátor jej proklamuje jako řešení pro rodiče, kteří nechtějí riskovat, že se jejich děti dostanou do křížku se zákonem a na rodinnou internetovou přípojku dopadne právě ostří digitální gilotiny (ovšem bez stoprocentní záruky).

Servery, s nimiž blokovací software během své činnosti komunikuje, však trpí nedostatečným zabezpečením. Potenciální útočník tak může jejich prostřednictvím propašovat do počítačů koncových uživatelů záškodnický kód. Trochu to připomíná kauzu loňského jara a léta, kdy čínské úřady chtěly povinně na nové počítače instalovat filtr nevhodného obsahu Green Dam, který však rovněž měl bezpečnostní nedostatky a navíc se ještě objevilo podezření z plagiátorství. (TorrentFreak)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).