Hlavní navigace

Óčko chystá druhý televizní kanál: tematicky zaměřené Óčko Hity nebo Óčko Retro

Nejstarší česká hudební televize zároveň oznámila prodloužení smlouvy se společností SES na využívání satelitní kapacity na družici Astra o další tři roky
Jan Potůček 1. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Druhý, tematicky zaměřený hudební kanál, chystá v dohledné době spustit hudební televize Óčko. Hospodářským novinám to potvrdil její generální ředitel Štěpán Wolde. “V tuto chvíli jsou na stole dva pracovní názvy nové televize – Óčko Hity a Óčko Retro,” uvedl. Na starší hudební hity se přitom orientuje již existující česká televize Retro Music Television, kterou provozují někdejší zakladatelé Óčka Jiří Němeček a Pavel Attel. Tento kabelový a satelitní program ode dneška vysílá přes pozemní vysílače v pražské Regionální síti 4.

K TÉMATU: Óčko oslaví desáté narozeniny. Mění grafiku a letos chce oslovit 2 % publika

Rozhodnutí majitele Óčka, mediální skupiny MAFRA, která se zabývá především vydáváním novinových titulů MF Dnes, Lidové noviny a Metro (a internetových serverů iDnes.cz a Lidovky.cz), je poměrně překvapivé. MAFRA se totiž ještě nedávno snažila Óčko prodat, intenzivně vyjednávala s majitelem Evropy 2, mediální skupinou Lagardere Active ČR. Z obchodu ale nakonec sešlo. Óčko je jedinou televizní aktivitou MAFRY, kromě něho má ještě dvě pražská rádia (Expres radio a Classic FM).

CIF20

ČTĚTE TAKÉ: Retro Music TV vstoupí do pražské Regionální sítě 4, už v pátek 1. března

Óčko dnes také oznámilo prodloužení kontraktu se společností SES na využívání kapacity na družici Astra o další tři roky. Prostřednictvím satelitů Astra vysílá již od roku 2004. „Satelitní vysílání je jedním z důležitých pilířů naší distribuční strategie. SES přitom poskytuje nejvyšší kvalitu, spolehlivost i šíři služeb. Těšíme se na další roky naší spolupráce,“ uvedl při této příležitosti šéf Óčka Štěpán Wolde. Pro SES bylo Óčko vůbec první českou televizí, která začala využívat jeho satelity.