Hlavní navigace

Óčko chystá druhý televizní kanál: tematicky zaměřené Óčko Hity nebo Óčko Retro

1. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejstarší česká hudební televize zároveň oznámila prodloužení smlouvy se společností SES na využívání satelitní kapacity na družici Astra o další tři roky

Druhý, tematicky zaměřený hudební kanál, chystá v dohledné době spustit hudební televize Óčko. Hospodářským novinám to potvrdil její generální ředitel Štěpán Wolde. “V tuto chvíli jsou na stole dva pracovní názvy nové televize – Óčko Hity a Óčko Retro,” uvedl. Na starší hudební hity se přitom orientuje již existující česká televize Retro Music Television, kterou provozují někdejší zakladatelé Óčka Jiří Němeček a Pavel Attel. Tento kabelový a satelitní program ode dneška vysílá přes pozemní vysílače v pražské Regionální síti 4.

K TÉMATU: Óčko oslaví desáté narozeniny. Mění grafiku a letos chce oslovit 2 % publika

Rozhodnutí majitele Óčka, mediální skupiny MAFRA, která se zabývá především vydáváním novinových titulů MF Dnes, Lidové noviny a Metro (a internetových serverů iDnes.cz a Lidovky.cz), je poměrně překvapivé. MAFRA se totiž ještě nedávno snažila Óčko prodat, intenzivně vyjednávala s majitelem Evropy 2, mediální skupinou Lagardere Active ČR. Z obchodu ale nakonec sešlo. Óčko je jedinou televizní aktivitou MAFRY, kromě něho má ještě dvě pražská rádia (Expres radio a Classic FM).

ČTĚTE TAKÉ: Retro Music TV vstoupí do pražské Regionální sítě 4, už v pátek 1. března

Óčko dnes také oznámilo prodloužení kontraktu se společností SES na využívání kapacity na družici Astra o další tři roky. Prostřednictvím satelitů Astra vysílá již od roku 2004. „Satelitní vysílání je jedním z důležitých pilířů naší distribuční strategie. SES přitom poskytuje nejvyšší kvalitu, spolehlivost i šíři služeb. Těšíme se na další roky naší spolupráce,“ uvedl při této příležitosti šéf Óčka Štěpán Wolde. Pro SES bylo Óčko vůbec první českou televizí, která začala využívat jeho satelity.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.