Hlavní navigace

Óčko chystá revizi aplikace pro mobily. Dostupné bude i v televizorech Panasonic

28. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V současné době už je aplikace hudební televize Óčko, která umožňuje jeho streamování, nainstalována na 455 tisících zařízení. 43 tisíc stažení hlásí chytré televizory Samsung.

Viditelnou proměnou po grafické i obsahové stránce projde v blízké době aplikace hudební televize Óčko na všech mobilních platformách. Už včera s nimi stanice začala na první z nich – operačním systému Android. Aplikace Óčko TV, jejímž vývojářem je společnost Mediawork Group, je ve verzi 3.0 dostupná prostřednictvím internetového obchodu Google Play. Uživatel si na první pohled všimne přepracované grafiky. V aplikaci se objevil konečně také internetový archiv televize.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Óčko, Pětka a Český rozhlas prémiovými partnery YouTube. Zájemců přibývá

A co je cílem těchto změn? Chceme divákům nabídnout na mobilních platformách veškerý obsah, který bude k dispozici na našich webových stránkách, sdělil serveru DigiZone.cz technický ředitel televize Lukáš Hnilička. Óčko se stalo v oblasti mobilních platforem zároveň první televizí, která má vlastní aplikaci v novém operačním systému Windows 8. V současné době je některá z aplikací živého streamu Óčka naistalována už ve více jak 455 tisících chytrých zařízeních.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Óčko a Pětka zkusí prodávat reklamu společně v jednom balíčku od agentury Atmedia

Úprav se dočkal i samotný stream televize na internetu, který dosahuje při datovém toku 2,5 Mbps průměrného rozlišení 1024×576. Na tabletech iPad a v chytrých televizorech by mělo být Óčko časem dostupné v rozlišení až 1024×720 bodů, přičemž půjde o upscalovaný formát, tedy přepočet z klasické kvality do HD. Aplikace pak bude označena jako „Óčko HD“. Vedení televize rozhodlo také o tom, že do konce roku bude uvolněna aplikace pro televizory Panasonic. U konkurenční značky Samsung už si ji stáhlo 43 tisíc uživatelů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).