Hlavní navigace

Óčko finišuje přípravy na spuštění hybridního vysílání na satelitu Astra

Lukáš Polák

Televize v současné době nabízí prostřednictvím technologie HbbTV jednoduchý chat a on-line obchod s hudbou. Hlavním lákadlem je živý stream hudebního kanálu Óčko Expres.

Doba čtení: 1 minuta

Hudební televize Óčko spustí v následujících hodinách, maximálně dnech, hybridní vysílání HbbTV prostřednictvím satelitní pozice 23,5 stupně východně, družice Astra 3B. Po pozemním vysílání v multiplexu 3 a mimo jiné kabelové síti společnosti UPC Česká republika tak půjde o další distribuční kanál, kde bude tato technologie spojující v sobě svět klasické televize a internetu dostupná. Na kanálech Óčko Gold a Óčko Expres v tuto chvíli hybridní vysílání dostupné není, do budoucna se to však může změnit. Zvláště na první zmíněné stanici by ale byly vzhledem k jeho zaměření jiné aplikace než u hlavního Óčka.

Interka19

K TÉMATU: Óčko řeší s techniky SES nasazení hybridního vysílání na satelitu Astra

Óčko v současné době nabízí prostřednictvím technologie HbbTV jednoduchý chat a on-line obchod s hudbou. Hlavním lákadlem je živý stream hudebního kanálu Óčko Expres. Díky zapojení hybridního vysílání na pozici 23,5 stupně východně se tak tento kanál dostane i na satelit. K využívání hybridního vysílání je zapotřebí přijímač s podporou standardu HbbTV a jeho připojení k internetu. Ze stanic, které ho dále využívají, jde o Českou televizi a kabelové kanály Regiony+ a HD+. Letos na podzim technologii nasadí i televizní skupina Prima. Ta by na něm v budoucnu mohla provozovat například svou videoslužbu Prima Play.

Našli jste v článku chybu?