Hlavní navigace

Óčko jedná o zařazení do multiplexu 4 a testuje EPG

25. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 9. 2009

Televize Óčko jedná se společností Telefónica O2 o možném zařazení do jejího terestrického multiplexu 4, který je šířen v Praze, Brně a Ostravě. Mohu potvrdit, že s tímto operátorem jednáme, ale to, zda se naše stanice v síti objeví, zatím nemohu potvrdit. Byli bychom ale pochopitelně rádi, uvedl pro server DigiZone.cz generální ředitel hudební a lifestylové televize Jiří Balvín.

Telefónica O2 v současné době provádí test elektronického průvodce (EPG) v tomto multiplexu, a to na pozici označené jako Test 4 (MPEG-4), kde je vysílán monoskop. Kromě tohoto „programu“ je v SD rozlišení ještě kanál O2 Info a v HD stanice ČT1 a TV Nova. Óčko odešlo z terestrické digitální sítě 3 na konci července, když odmítlo být součástí multiplexu, který by pokrýval více než 70 procent území České republiky. Právě Jiří Balvín deklaroval, že by prostřednictvím multiplexu 4 rád vysílal za podmínky, že by byl stavěn podle Technického plánu přechodu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.