Hlavní navigace

Óčko: Neměli jsme jinou šanci, než vysílat v multiplexu 3

2. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 6. 2008

Pokud chtěla hudební televize Óčko rozšířit své zemské digitální vysílání mimo Prahu a střední Čechy, nezbývalo jí nic jiného, než se domluvit s provozovatelem multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG). Týdeníku Euro to řekl Hynek Chudárek, předseda představenstva společnosti Stanice O, která vlastní vysílací licenci Óčka.

V současné době je síť CDG jedinou alternativou, jak můžeme šířit digitální pozemní signál. Radiokomunikace totiž mají svou síť plně obsazenou a nikdo jiný digitální signál nešíří, prohlásil Chudárek. Nová situace nastane po vybudování veřejnoprávního multiplexu, díky němuž se uvolní síť 2, a po zprovoznění čtvrtého multiplexu. To očekáváme na podzim. Pak je na řadě řádné výběrové řízení a porovnávání nabídek, dodal.

BRAND

V podobném duchu se minulý týden pro DigiZone.cz vyjádřil také generální ředitel zpravodajské televize Z 1 Martin Mrnka. Smlouva s operátorem multiplexu 3 je dočasná, není to pro nás definitivní digitální síť, i když ani to nemohu vyloučit. Počítáme s tím, že v září bychom se znovu rozhodovali, jestli zůstaneme u CDG nebo půjdeme k Telefónice O2 či k Českým Radiokomunikacím, uvedl tehdy.

Právě v září dojde k zajímavé situaci, protože Česká televize a Český rozhlas budou muset nejpozději ke konci tohoto měsíce opustit přechodný digitální multiplex A v Praze, Brně, Ústí nad Labem a Domažlicích. V síti Českých Radiokomunikací se tak uvolní tři až čtyři programové pozice pro nové komerční televize.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).