Hlavní navigace

Óčko nemá pro pražský test DVB-H partnery. Zatím je ani neshánělo.

23. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 5. 2007

Nad pražským experimentem digitální televize pro mobilní telefony (DVB-H), k němuž Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila licence hudební televizi Óčko a křesťanskému Rádiu Proglas, se vznáší řada otazníků. Ačkoli licence platí pouze do konce května, Óčko ani Proglas dosud nemají partnery pro tento test. Zástupci obou médií to sdělili na dotaz serveru DigiZone.cz.

Bohužel vám zatím nemohu dát bližší informace, ještě jsme s nikým nezahájili jednání, chystáme se k tomu v nejbližší době, odpověděl technický ředitel Óčka Jiří Němeček na otázku, s jakým mobilním operátorem a provozovatelem multiplexu tato televize DVB-H vyzkouší. O mnoho lépe na tom není ani Rádio Proglas. Celá věc je zatím předmětem jednání, takže momentálně nejsme schopni sdělit podrobnosti a termíny, sdělil technický ředitel rádia Vladimír Kintr.

ICTZ23

Licence je krátkodobá, vztahuje se na 29. kanál z vysílače Praha-Strahov, odkud se „televize v kapse“ testovala už loni na podzim. Tehdy ji zkoušel mobilní operátor T-Mobile, který inicioval i licenční řízení, v němž uspělo Óčko a Rádio Proglas. Sám T-Mobile ale experimentální licenci nezískal, protože podle RRTV mu v provozu mobilní televize brání vysílací zákon, konkrétně pasáž o křížení vlastnictví mezi provozovateli vysílacích sítí a provozovateli vysílání (i převzatého).

Podle předsedy RRTV Václava Žáka může Óčko i Rádio Proglas požádat o prodloužení licence, experiment ale nesmí trvat déle než šedesát dní v jednom kalendářním roce.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.