Hlavní navigace

Óčko: O licenci si požádáme záhy; jednáme se všemi operátory

25. 1. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
25. 1. 2008

Hudební televize Óčko požádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení kompenzační licenci nakonec až v posledním lednovém nebo prvním únorovém týdnu. Serveru DigiZone.cz a deníku E15 na včera na tiskové konferenci k RGM Hudebním cenám Óčka sdělil generální ředitel stanice Jiří Balvín. Zároveň připustil, že hudební televize jedná o možnosti vysílat se všemi třemi provozovateli zemských komerčních digitálních sítí.

Máte pravdu, že jsme žádost chtěli podat už na začátku ledna, řekl Balvín serveru DigiZone.cz, ale dodal: Byli jsme však RRTV důrazně upozorněni, že naše žádost musí být po právní stránce zcela v pořádku a hlavně se nijak formálně nelišit od té, se kterou jsme vstupovali do původního licenčního řízení. V opačném případě by musela RRTV zvolit pro (znovu)udělení vysílacího oprávnění delší a složitější postup. Žádost tedy nakonec podáme až v nejbližších dnech, kdy budeme mít pohromadě všechny nezbytné dokumenty, zmínil ředitel hudební televize.

Jiří Balvín uvedl také, že není jisté, jestli Óčko začne komerčně vysílat v síti společnosti Czech Digital Group. Jednáme se všemi provozovateli. A každá síť má svoje výhody. Pro České Radiokomunikace hovoří dlouholeté zkušenosti, Telefónica O2 zase není závislá na uvolňování analogových kmitočtů a díky svým vysílačům může pokrýt zhruba 70 procent území, aniž by musela cokoli stavět, řekl ředitel Óčka na adresu budoucích multiplexů 2 a 4.

Nevýhodou Českých Radiokomunikací je ale z pohledu Óčka současné vysílání České televize (ČT). Dokud se odtud ČT nevystěhuje do svého veřejnoprávního multiplexu, nebude tu místo pro nikoho další, konstatoval Balvín a doplnil, že dokud se na Ústecku nerozhoupala k digitálnímu vysílání televize Nova (k spuštění TV Nova v multiplexu A na Ústecku došlo až 1. listopadu 2007, čtyři měsíce po zahájení DVB-T z této lokality, pozn. aut.), chtěl signál své stanice šířit u Radiokomunikací alespoň tam.

MM_SS3

Pan Balvín je potenciálním zákazníkem všech multiplexů, potvrdil včera serveru DigiZone.cz předseda představenstva CDG Leoš Pohl. Všichni teď čekají, kdo vyhraje výběrové řízení na operátora veřejnoprávního multiplexu a jak to dopadne s Technickým plánem přechodu, uzavřel Jiří Balvín.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Balvín: SMS hlasování zažívá krizi, těšíme se na interaktivní DVB-T

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.