Hlavní navigace

Óčko: O licenci si požádáme záhy; jednáme se všemi operátory

25. 1. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

25. 1. 2008

Hudební televize Óčko požádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení kompenzační licenci nakonec až v posledním lednovém nebo prvním únorovém týdnu. Serveru DigiZone.cz a deníku E15 na včera na tiskové konferenci k RGM Hudebním cenám Óčka sdělil generální ředitel stanice Jiří Balvín. Zároveň připustil, že hudební televize jedná o možnosti vysílat se všemi třemi provozovateli zemských komerčních digitálních sítí.

Máte pravdu, že jsme žádost chtěli podat už na začátku ledna, řekl Balvín serveru DigiZone.cz, ale dodal: Byli jsme však RRTV důrazně upozorněni, že naše žádost musí být po právní stránce zcela v pořádku a hlavně se nijak formálně nelišit od té, se kterou jsme vstupovali do původního licenčního řízení. V opačném případě by musela RRTV zvolit pro (znovu)udělení vysílacího oprávnění delší a složitější postup. Žádost tedy nakonec podáme až v nejbližších dnech, kdy budeme mít pohromadě všechny nezbytné dokumenty, zmínil ředitel hudební televize.

Jiří Balvín uvedl také, že není jisté, jestli Óčko začne komerčně vysílat v síti společnosti Czech Digital Group. Jednáme se všemi provozovateli. A každá síť má svoje výhody. Pro České Radiokomunikace hovoří dlouholeté zkušenosti, Telefónica O2 zase není závislá na uvolňování analogových kmitočtů a díky svým vysílačům může pokrýt zhruba 70 procent území, aniž by musela cokoli stavět, řekl ředitel Óčka na adresu budoucích multiplexů 2 a 4.

Nevýhodou Českých Radiokomunikací je ale z pohledu Óčka současné vysílání České televize (ČT). Dokud se odtud ČT nevystěhuje do svého veřejnoprávního multiplexu, nebude tu místo pro nikoho další, konstatoval Balvín a doplnil, že dokud se na Ústecku nerozhoupala k digitálnímu vysílání televize Nova (k spuštění TV Nova v multiplexu A na Ústecku došlo až 1. listopadu 2007, čtyři měsíce po zahájení DVB-T z této lokality, pozn. aut.), chtěl signál své stanice šířit u Radiokomunikací alespoň tam.

WT100 temata

Pan Balvín je potenciálním zákazníkem všech multiplexů, potvrdil včera serveru DigiZone.cz předseda představenstva CDG Leoš Pohl. Všichni teď čekají, kdo vyhraje výběrové řízení na operátora veřejnoprávního multiplexu a jak to dopadne s Technickým plánem přechodu, uzavřel Jiří Balvín.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Balvín: SMS hlasování zažívá krizi, těšíme se na interaktivní DVB-T

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.