Hlavní navigace

Óčko odložilo nové hybridní aplikace na červenec, zatím vylepší tu stávající

30. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci stávající aplikace chce Óčko zobrazovat texty, díky kterým si bude moci skrze SMS zprávu zájemce hudbu objednat do svého mobilu. V další fázi by se tu měly objevit QR kódy.

Spuštění nových hybridních aplikací, mezi které by neměl chybět stream Óčka Expres ani možnost hlasování, se dočkají diváci hudební televize Óčko pravděpodobně až v červenci. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel stanic Lukáš Hnilička. Óčko přitom původně hovořilo o tom, že HbbTV aplikace, které propojují svět klasického vysílání a internetu, by mohly světlo světa spatřit v horizontu jednoho měsíce. V současné době je hybridní vysílání dostupné na kanálech Óčko a Óčko Gold v pilotním režimu v multiplexu 3. Jedná se spíše o otestování technologie.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Óčko by mohlo spustit další hybridní aplikace HbbTV do měsíce, nově i chat

V následujícím období se chce technická sekce televize zaměřit na vylepšení stávající aplikace, která láká na prodej hudby prostřednictvím internetu. Prodej hudby by nyní měl být nyní možný přímo prostřednictvím televizní obrazovky. Alba, která budou v obraze, si bude možné koupit komfortně přes telefon nebo prostřednictvím počítače. Jak? Ve spodním řádku se vždy u alba zobrazí kód. Ten se následně odešle SMS zprávou a následně přijde odpověď s odkazem na album. V další fázi by měl být v obraze generován QR kód, jehož obsahem bude SMS text.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.