Hlavní navigace

Óčko plánuje satelitní uplink z Barrandova, s dalšími televizemi

9. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 10. 2007

Hudební kanál Óčko přestěhuje svůj satelitní uplink, tedy parabolu, jejímž prostřednictvím šíří signál na satelit a zněj zpět na Zem, ze svého sídla ve Vrchlického ulici na Praze 5 do prostor filmových ateliérů na Barrandově. Podle serveru SatCentrum.com zároveň chce přiřadit na svůj distribuční transpondér novou satelitní televizi Apatyka o zdravém životním stylu.

ebf - tip do článku - debata

V jednání je pak i šíření TV Barandov, Z 1 a dalších nových stanic, kterým se vrací digitální licence, uvedl server s tím, že od března příštího roku by mělo Óčko přes satelit vysílat pouze na pozici 23,5 stupně východně. Důvodem stěhování uplinku z budovy ve Vrchlického ulici je podle SatCentra špatné umístění, protože v lokalitě jsou časté mlhy a smog.

Nový uplink na Barrandově by měl být spuštěný do 1. prosince 2007 s tím, že na transpondéru na Astře na pozici 19,2 stupňů by mělo být vysílání ukončeno do 1. března, po té už se pojede pouze z 23,5 stupních na Astře 3A (nebo 1E, která tam v současné době dorazila), dodal web. Televize Apatyka by měla podle dřívějších prohlášení majitele Jindřicha Vodičky, bývalého ministra práce a sociálních věcí za ODS, začít vysílat do listopadu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).