Hlavní navigace

Óčko se vrací do DVB-T, bude v multiplexu 4

29. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 9. 2009

Hudební televize Óčko se dohodla na šíření signálu digitálního pozemního vysílání DVB-T se společností Telefónica O2. Od 1. října bude Óčko experimentálně vysílat prostřednictvím multiplexu 4. Současně bude Óčko pokračovat ve spolupráci s provozovateli lokálních vysílačů. Server Digizone.cz o tom informoval Rostislav Kocman, který Óčko mediálně zastupuje.

ROZHOVOR: Jiří Balvín: Óčko odchází z DVB-T, ale nevylučujeme, že se tam časem vrátí

Všichni víme, že v minulosti nebyla jednání o čtvrtém multiplexu jednoduchá a o rozvoji sítě bylo více spekulací než seriozních informací, ale teď jsme dostali na stůl konkrétní nabídku s jasnými parametry. A nabízené podmínky experimentálního vysílání nám přišly výhodné, takže jsme se rozhodli uzavřít dohodu se společností Telefónica O2 o šíření signálu Óčka v jejím multiplexu, uvedl říká Jiří Balvín, generální ředitel hudební televize Óčko.

BRAND

Hudební televize se tak po dvou měsících vrací do pozemního digitálního vysílání, které opustila k poslednímu červenci. Důvodem byl nesouhlas s podmínkami společnosti Czech Digital Group, která provozuje multiplex 3. Óčku se u CDG nezamlouvala hlavně cena za šíření signálu, která měla být oproti dřívějším odhadem údajně až dvojnásobná. Dalším důvodem byl fakt, že Óčko mělo zájem vysílat jen ve vybraných lokalitách, kde působí multiplex 3, zatímco CDG trvala na šíření v celé své síti.

Multiplex 4 v tuto chvíli pokrývá signálem 17,2 % obyvatel České republiky. Spolu s lokálními vysílači v jižních Čechách (multiplex televize Gimi z vysílače Včelná u Českých Budějovic, kanál 29) a v Ostravě (multiplex Local TV Klimkovice z vysílače v Klimkovicích u Ostravy, kanál 28) je tak pozemní digitální signál Óčka dostupný pro 30 % obyvatel.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).