Hlavní navigace

Óčko už testuje hybridní vysílání, některé přijímače s ním mají ale problémy

3. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Zkušební vysílání HbbTV probíhá zatím s prodejem hudby u stanice Óčko Expres. Případné rozšíření o další služby bude záležet na zájmu diváků o tuto technologii.

Rodina hudebních kanálů Óčko spustila v uplynulých dnech, konkrétně na konci loňského roku, hybridní vysílání HbbTV, které propojuje svět klasické televize a internetu. Stalo se tak konkrétně u stanice Óčko Expres, jež je dostupná prostřednictvím Regionální sítě 12 společnosti České Radiokomunikace. Podle Lukáše Hniličky, technického ředitele rodiny hudebních kanálů, ale jde prozatím o zkušební vysílání, které bylo spuštěné na jiné bázi, než je standardem. Řešení, které by nabídl multiplex 3, zatím stále nebylo nasazeno.

K TÉMATU: Óčko využije pro podporu prodeje hudby kromě HbbTV i web a Facebook

Jiné technologické řešení má však za následek, že některé přijímače (set-top-boxy i televizory) neumějí HbbTV vůbec zobrazit. Přesvědčila se o tom i redakce DigiZone.cz, která tuto službu využívá na jednom z boxů VU+ s operačním systémem Linux. Ten vůbec signalizaci této technologie na Óčku Expres nedetekuje a tudíž se tváří, jako by součástí signálu vůbec nebyla. Stejnou zkušenost potvrdil v diskusním fóru i náš čtenář Miloslav Soška u televizoru Sharp z roku 2011. Ten však má problém podle jeho slov i s HbbTV České televize.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Podívejte se na hybridní aplikaci, kterou televize Óčko nasadí během několika dní

V současné době se nejedná o definitivní stav a nasazení na kanály Óčko a Óčko Gold do multiplexu 3 ještě neproběhlo. V blízké době bychom to ale pochopitelně chtěli změnit. O tom, že se ale na některých přijímačích naše hybridní vysílání vůbec nezobrazuje, jsem nevěděl, řekl DigiZone.cz technický ředitel tematických stanic a dodal, že pro testy používá technické oddělení stanic televizory Panasonic, kde je prý vše bez problémů. Óčko prozatím na technologii HbbTV testuje pouze prodej hudby. Případné rozšíření o další prvky bude záležet na zájmu diváků.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.