Hlavní navigace

Óčko Expres

Televize Seznam a Prima Krimi nahradí v DVB-T2 multiplexu Óčko Expres, ČT art a Déčko

Od začátku června dojde v přechodové síti DVB-T2 Českých Radiokomunikací ke změně programové sklady, místo dosavadního dětského Déčka, ČT art a hudebního Óčka Expres začne vysílat televize Seznam a kanál Prima Krimi. Informaci potvrdila webu…

RRTV udělila licence satelitnímu Nickelodeonu a Óčku Star i Expres

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém letošním pátém zasedání vyhodnotila a projednala celkem 47 diváckých a posluchačských stížností, vydala dvě upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení dvou správních řízení. Dále udělila…

12. 3. 2018 20:00

Zákaz křížení vlastnictví v médiích se nemusí Andreje Babiše vlastně vůbec dotknout

Zamýšlená změna zákona nebude retroaktivní, nevztáhne se tedy na případy, ke kterým bude docházet před schválením chystané novely. A Andrej Babiš už vlastní tři televize, byť malé.

11. 6. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Óčko Expres skoncovalo s „přeřvaným“ zvukem, chystá i další změny

Přestěhování do sídla skupiny Mafra Media by Óčku mělo vyřešit i problémy s nekvalitním audiem na satelitu Astra 3B a (ne)nativním vysokým rozlišením v placených službách.

Doba čtení: 2 minuty

Óčko má nová vysílací studia v sídle Mafry, na 9. června plánuje veřejnou Otvíračku

Zaměstnanci Óčka se do sídla vydavatelství Mafra v pražském Anděl Media Centru sestěhovali již před několika týdny, nyní jsou dokončena i nová vysílací studia.

Doba čtení: 2 minuty

Hudební televize Óčko se stěhuje do sídla Mafry, stávající budovy se zbaví

Stěhování do nových prostor by mělo přinést také odstranění některých technických neduhů, na něž si diváci stěžují. Půjde mimo jiné i o vysokou hlasitost stanice Óčko Expres.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko Gold a Óčko Expres by se nakonec měly objevit na satelitu

Rozdané karty pro satelitní hráče chce narušit v horizontu měsíců nová služba Antik Sat slovenského operátora Antik Telecom. Sázet chce na interaktivitu a dostupnou cenu.

Doba čtení: 1 minuta

Testujeme chytré mobilní televize v Česku: HBO, Prima a Óčko

HBO Go přináší nejen do mobilů a tabletů vskutku interaktivní vysílání, které dost možná ukazuje budoucnost televize. Své zajímavé aplikace mají i české televizní skupiny Prima a Óčko.

22. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 10 minut

Stanice Óčka nasazují vánoční vizuál, chystají sváteční programové schéma

Na Óčku Gold budou svátky ve znamení Karla Gotta, kterému právě dnes vrcholí jeho Turné 2014 v pražské O2 areně. Jde tu již o druhý koncert a opět beznadějně vyprodanou akci.

8. 12. 2014 10:29
Doba čtení: 2 minuty

Petr Jelínek: Prima příští rok spojí prodej reklamy v televizi, rádiu, tisku a na internetu

Primácké mediazastupitelství Media Club plánuje společný reklamní produkt s portálem Seznam.cz. Přinášíme přepis prezentace jeho obchodní politiky pro rok 2015.

25. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 17 minut

Odstartovalo AMC, svůj potenciál ukáže na plno v příštím roce

TÝDENNÍ REVIZE – Nový filmový a seriálový kanál AMC překvapil širokoúhlým formátem, který jeho provozovatel na našem trhu neavizoval. Pro rok 2015 chystá řadu novinek.

Doba čtení: 4 minuty

Óčko vidí v hybridním vysílání potenciál, na satelitu Astra ho spustí možná ještě letos

Rodina hudebních kanálů by se nevyhýbala v budoucnu ani vytvoření speciální pracovní skupiny, které by fungovala podobně, jako tomu bylo například při tvorbě takzvaného D-Booku.

Doba čtení: 2 minuty

Prima bude i příští rok prodávat reklamu s TV Barrandov, přidá i Óčko a Seznam.cz

Primácké mediazastupitelství Media Club bude nabízet reklamní prostor i na Rádiu Impuls a dalších rozhlasových stanicích skupiny Radio United. Se Seznamem.cz připravuje speciální produkt.

31. 10. 2014 6:30
Doba čtení: 2 minuty

Prima dnes představí obchodní politiku pro rok 2015. Bude dál prodávat TV Barrandov?

Jisté je, že Prima zvýší ceník reklamních časů a příští rok bude kromě vlastních televizních stanic zastupovat také hudební kanály Óčko. Slučuje rovněž prodej televizní a online reklamy.

30. 10. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

V pozemní nabídce jsme přivítali dva nové programy, u konce ale rozhodně nejsme

TÝDENNÍ REVIZE – Kinosvět v Regionální síti 7 a Óčko Expres v Regionální síti 8. To jsou novinky tohoto týdne v nabídce DVB-T. Další televize do konce roku ale ještě přibudou.

Doba čtení: 5 minut

Do Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací vstoupí zítra další televize

Po Sportu 5, Slovak Sportu a TV Noe půjde o čtvrtou televizní stanici v této síti. Opět se bude jednat o tematický kanál, který potěší tentokrát zejména mladší publikum.

Doba čtení: 2 minuty

Reklamu pro Óčko bude příští rok prodávat společnost patřící Primě

„Spojení s Media Clubem pro nás představuje strategickou změnu na trhu klasické reklamy. Věříme, že trhu dokážeme nabídnout efektivní zásah,“ uvedl šéf Óčka Štěpán Wolde.

1. 10. 2014 15:21
Doba čtení: 1 minuta

S příchodem Ultra HD se HD stane standardem, alespoň u placených služeb

TÝDENNÍ REVIZE – Technologie Ultra HD o sobě formou různých testů a experimentů dává čím dál tím více vědět. Není se proto čemu divit, že HD by v budoucnu mohlo klasické rozlišení nahradit.

Doba čtení: 5 minut

Óčko spouští jako první televize u nás lineární vysílání skrze technologii HbbTV

Hybridní technologii v současné době podporuje kromě Óčka také Česká televize, před několika dny s ní začala koketovat v pražské Regionální síti 12 televize Prima.

Doba čtení: 2 minuty

Do knihkupectví se dostane další kniha o majiteli Óčka a Impulsu, ministru Babišovi

Ještě před pár dny to vypadalo, že publikace nakonec vůbec nevyjde. V polovině července se objevily informace, že její autor Tomáš Pergler se rozhodl odstoupit od smlouvy s vydavatelem.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko chce nasadit hybridní vysílání i na satelit Astra, ale nebude to hned

Prostřednictvím družice už tuto technologii nabízí Česká televize. V rámci ní je k dispozici například on-line videoarchiv iVysílání, televizní program nebo HD teletext.

Doba čtení: 1 minuta

Nova to pochopila: Virtuálním zpravodajským studiem správná cesta nevede

TÝDENNÍ REVIZE – Nikoliv cestou virtuálních prostor, ale klasickými dekoracemi a moderní obrazovkou střiženou po vzoru zpravodajské televize Sky News se vydala při inovací Televizních novin Nova.

Doba čtení: 4 minuty

Óčko chce začít streamovat přes hybridní vysílání HbbTV Óčko Expres

Skupina hudebních kanálů Óčko pracuje na dalších aplikacích pro hybridní vysílání. Obrovský zájem diváků o tuto technologii zástupce televizí překvapil.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko Expres je možné sledovat i mimo dosah jeho signálu, na televizích Panasonic

Hudební televize Óčko, respektive její provozovatel, kterým je skupina Mafra, jako jedna z mála podporuje podobně jako veřejnoprávní ČT také technologii HbbTV.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko a Óčko Gold spustilo v multiplexu 3 hybridní vysílání HbbTV

AKTUALIZOVÁNO 15:00 – Dosavadní experimentální provoz technologie na Óčku Expres hodnotí technický ředitel televizí Lukáš Hnilička jako úspěšný. Aplikace byla spuštěna už 22 tisíc krát.

20. 1. 2014 12:36
Doba čtení: 1 minuta

Óčko už testuje hybridní vysílání, některé přijímače s ním mají ale problémy

UVNITŘ GALERIE – Zkušební vysílání HbbTV probíhá zatím s prodejem hudby u stanice Óčko Expres. Případné rozšíření o další služby bude záležet na zájmu diváků o tuto technologii.

Doba čtení: 1 minuta

RRTV pokárala Sport 5 za velkou hlasitost reklamy a teleshoppingu

Podle blogu DX Radio trpí nadměrnou hlasitostí v Praze a středních Čechách nově šířená stanice Fajnrock TV a dlouhodobě také kompletní rodina kanálů televize Óčko.

Doba čtení: 1 minuta

Fajnrock TV bude sedmou hudební stanicí v DVB-T, pět už je jich celoplošných

Rocková televize navíc nemá být posledním hudebním kanálem v českém DVB-T. Na svůj start se připravuje i druhý kanál Šlágru, který se má zaměřit především na žánr country.

Doba čtení: 1 minuta

„K čemu je Regionální síť 7?“ můžeme se ptát po spuštění ČT :D a ČT art v multiplexu 3

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt programů České televize ve vysokém rozlišení, existence Regionální sítě 7, která pokryla z řady vysílačů naší republiku, by úplně postrádala smysl.

Doba čtení: 5 minut

Óčko Expres ani po přechodu do SD a MPEG-2 nemá téměř žádnou sledovanost

Nejúspěšnější úterní pořad třetího kanálu Óčka vidělo podle peoplemetrů 240 diváků, druhý nejsledovanější zaujal 10 lidí. Celodenní podíl stanice je na nule.

Doba čtení: 1 minuta