Hlavní navigace

Óčko zapojilo hybridní vysílání HbbTV na satelitu, přijímače ho ale nezpracují

Lukáš Polák

Stejné červené tlačítko i menu dostupné v multiplexu 3 Czech Digital Group a u kabelového operátora UPC Česká republika funguje zcela bez problémů.

Doba čtení: 1 minuta

Hudební televize Óčko, která patří do portfolia společnosti Mafra Media, už vysílá na satelitu Astra 3B, pozice 23,5 stupně východně, několik týdnů s příznakem technologie HbbTV. Doplňkové internetové funkce by tak měly být k dispozici majitelům přijímačů s touto funkcionalitou. Jak se ale ukazuje, HbbTV od Óčka skoro nikdo přijímat nemůže. Podle pozorování serveru DigiZone.cz s ním mělo problém hned několik přijímačů, které tuto technologii podporují a zároveň disponují satelitním tunerem.

K TÉMATU: Óčko finišuje přípravy na spuštění hybridního vysílání na satelitu Astra

Zatímco v multiplexu 3, který kontrolují České Radiokomunikace skrze společnost Czech Digital Group, funguje technologie bez problémů, a to stejné platí i pro digitální síť kabelového operátora UPC Česká republika, na satelitu Astra 3B se přijímače chovají nestandardně. Linuxové přijímače například vůbec příznak HbbTV neobsahují, a tím pádem se ani nezobrazí doplňkové funkce, u televizoru LG z modelové řady 2014 sice ikona v informační liště přítomná je, ale neobjeví se známé červené tlačítko.

Interka19

ČTĚTE TAKÉ: Hudební televize Óčko propojí hybridní vysílání se sociální síti Twitter

Óčko by bezpochyby mělo zajistit bezproblémovou funkčnost hybridního vysílání i na satelitu. Může tak například dopravit k divákům touto cestou i Óčko Expres, které se pro Českou republiku zatím skrze družici nevysílá. Některé přijímače ale mohou mít se zpracováním netypických aplikací problémy. Zatímco například u starších verzí linuxových firmwarů (image) může být nefunkční hybridní vysílání například u zpravodajského kanálu France 24, na těch novějších funguje bez problémů. Netypické může být i zobrazení úvodního červeného tlačítka Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS).

Našli jste v článku chybu?