Hlavní navigace

OCR v Google Docs a měření vzdálenosti na Google Maps

Jiří Macich ml.

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs se dočkala nové funkce, která přešla z experimentální fáze do ostrého provozu. Řeč je o OCR, takže nyní lze například nahrávané PDF soubory konvertovat do podoby klasického dokumentu, jenž je možné v rámci Google Docs kromě prohlížení i editovat. V české lokalizaci služby stačí při nahrávání souborů z počítače zaškrtnout volbu Převést text z formátu PDF nebo souborů obrázků na dokumenty služby Dokumenty Google. Bohužel, kvalita této nové funkce je…

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs se dočkala nové funkce, která přešla z experimentální fáze do ostrého provozu. Řeč je o OCR, takže nyní lze například nahrávané PDF soubory konvertovat do podoby klasického dokumentu, jenž je možné v rámci Google Docs kromě prohlížení i editovat. V české lokalizaci služby stačí při nahrávání souborů z počítače zaškrtnout volbu Převést text z formátu PDF nebo souborů obrázků na dokumenty služby Dokumenty Google. Bohužel, kvalita této nové funkce je v tuto chvíli nevalná. Má totiž značné problémy s formátováním textu – viz screenshot, klikněte si pro plnou velikost. (Google Operating System)

EBF17_Cupr

Screenshot

Nové funkce se dočkaly i Google Maps – měření vzdálenosti. Zatím není součástí základní výbavy, patří totiž mezi experimentální laboratorní funkce. Zájemci si ji musí aktivovat. Poté už se objeví u levého dolního okraje mapy ikona pravítka. Pokud se na ní klikne, zobrazí se nový postranní panel s volbou jednotek a pokyny pro měření. Stačí klikat na místa na mapě a spojovat je tak přímkami. Google Maps pak změří vzdálenost vzdušnou čarou – neměří tedy přímo trasu po zakreslených silnicích a cestách. Pokud si chcete změřit délku trasy, musíte si ji ručně naklikat do vyznačených ulic. (Google Operating System)

Našli jste v článku chybu?