Hlavní navigace

Od 14. února na Nově Polední a Noční Televizní noviny od 12:00 a 22:30

29. 1. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
29. 1. 2011

UVNITŘ NOVINKY NOVY NA JARO Dvě nové zpravodajské relace, Polední Televizní noviny od 12:00 hod. a Noční Televizní noviny od 22:30 hod., zavede od pondělí 14. února televize Nova. Splní tak svůj slib, že v letošním roce výrazně rozšíří své zpravodajství. Televize zároveň zanechá dosavadní zpravodajské relace Odpolední Televizní noviny od 17:00 a Televizní noviny od 19:30 hod. Na základě předběžných programových plánů Novy o tom informoval server RadioTV.cz.

K TÉMATU: Druhá řada Česko Slovenské SuperStar začne na Nově v neděli 20. února

Polední Televizní noviny bude Nova vysílat každý všední den od pondělí do pátku, Noční Televizní noviny pak od pondělí do čtvrtka. Noční zpravodajskou relaci v minulosti zavedla slovenská sestra Novy, televize Markíza, a zvýšila si tím sledovanost. Naopak polední zprávy nedávno spustila konkurence Markízy, slovenská televize Joj.

ČTĚTE TAKÉ: Nova bude dávat tureckou telenovelu Tisíc a jedna noc pět dní v týdnu

Televizní noviny jsou velmi úspěšné, se sledovaností dva a půl milionu diváků je to naše další vlajková loď. Toho chceme využít a rozšířit zpravodajství i do jiných časů. Nebude to jen recyklace toho, co jsme odvysílali. Věřím, že to bude zajímavé i pro naše diváky. Víc řekneme po neděli, prohlásil v rozhovoru pro sobotní MF Dnes, prvním velkém novinovém interview po lednovém nástupu do funkce, nový generální ředitel Novy Jan Adruško.

NAPSALI JSME: Televize Joj nasadí od ledna polední zprávy

Nova pořádá v úterý 1. února tiskovou konferenci o jarním programovém schématu. Hlavní programové taháky Novy jsou však již známé: 6. února na nejsledovanější české televizi odstartuje turecká telenovela Tisíc a jedna noc, která láme rekordy ve sledovanosti na slovenské Markíze, vrátí se také původní seriál Novy Ordinace v růžové zahradě 2 a ve třetí (a patrně poslední) premiérové řadě původní sitcom Comeback.

K VĚCI: Nova propouští a omezuje vlastní tvorbu. Chystá se její prodej?

Od neděle 20. února bude Nova s Markízou vysílat druhou řadu federální pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar a v záloze má také dokončenou reality show Whipeout, kterou natáčela společně s Markízou loni v létě v Argentině. V soutěži vystupovala družstva celebrit nejen těchto dvou televizí, ale také stanic z Běloruska, Polska a Ukrajiny. Českou republiku zastupovali Vojta Kotek, Jiří Mádl, Bára Munzarová, Ondřej Brzobohatý, Tomáš Skuhravý a další.

UXD

NEPŘEHLÉDNĚTE: Projekt Novy a Markízy Wipeout nabírá jasnější obrysy

Nova už loni na podzim potvrdila, že do vysílání Wipeout nasadí v první polovině letošního roku. Jasný však není vysílací den. Od 6. února totiž pět večerů v týdnu obsadí telenovela Tisíc a jedna noc, která ale od 20. února v neděli ustoupí dalšímu ročníku SuperStar. Zatím není jasné, zda ji Nova ponechá i v pondělí, úterý, středu a čtvrtek jako v druhém únorovém týdnu. Spíše je pravděpodobnější, že po masovějším nástupu televize sníží počet odvysílaných dílů za týden, aby si uvolnila časy pro jiné formáty.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.