Hlavní navigace

Od března chce Skylink v rámci ochutnávkových programů nabízet převážně HD kanály

Petr Jakub

UVNITŘ PARAMETRY – Dalším kandidátem na programovou pozici Ochutnávka, kterou Skylink nabízí zdarma svým předplatitelům, by měl být jeden ze sportovních kanálů.

Doba čtení: 1 minuta

Novinku v podobě programové pozice Ochutnávka představil spolu s dalšími novinkami na prosincové tiskové konferenci Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, která provozuje česko-slovenskou satelitní platformu Skylink. Zákazníci Skylinku, kteří mají zaplacen alespoň servisní poplatek (využívají základní balíček Digital), což by podle Glisnika měla být většina z jeho klientů, tak dostali prostřednictvím periodicky se měnícího programu šanci vyzkoušet si každý měsíc jiný kanál z placené nabídky.

Jako první přišla na řadu měsíční ochutnávka filmové stanice AMC, kterou během ledna nahradil další filmový program AXN. Filmovému žánru se zájemci nevyhnou ani v únoru, od pondělí 6. února nabízí Skylink v rámci ochutnávky svým zákazníkům vysílání kanálu Film+. Na pozici Skylink ochutnávka se může objevit jakákoliv stanice z balíčku Komplet, tedy kromě stanic pro dospělé. Ale absenci erotických programů jsme pro tento případ avizovali už v rámci prosincové prezentace, uvedl pro DigiZone Glisník.

Jaromír Glisník

K TÉMATU: Další ochutnávkou Skylinku bude Film+, předchozí AXN bude zdarma dostupný ještě tři měsíce

Content 2018 tip Kavka

Podle Glisníka by se do budoucna měly na pozici Skylink Ochutnávka objevovat hlavně programy vysílající ve vysokém rozlišení. Prvním z nich by se od března mohl stát kanál Sport 1 HD. Jeho zpřístupnění by pochopitelně souviselo se zahájením nové sezony závodů Formule 1 a se sérií přímých přenosů, které tato stanice tradičně nabízí, upřesnil Glisník. Letošní seriál závodů Formule 1 začne v neděli 26. března na okruhu v australském Melbourne. Obecně se snažíme na pozici Skylink ochutnávka nasadit vždy takový program, který v daném období disponuje atraktivním obsahem. Další ochutnávkové stanice samozřejmě včas oznámíme, dodal Glisník.

Parametry pro naladění programové pozice Skylink Ochutnávka

  • Satelit Astra 23,5°E
  • Frekvence 12 344 MHz
  • Polarizace Horizontální
  • FEC 2/3
  • Symbolová rychlost 29 900
  • Norma DVB-S2/8PSK
  • Pilot OFF
  • Pozice ve Fast Scan 6
Našli jste v článku chybu?