Hlavní navigace

Odhady pro „televizi budoucnosti“ se jeví v dnešní době jako velice úsměvné

26. 1. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Televizní vysílání zažívá překotný vývoj a technologie se ženou nezadržitelným tepem dopředu. Je vůbec možné, aby někdo dokázal odhadnout, jak tomu bude za 20 let?

Televize budoucnosti? Možná bude vypadat takhle

Obrovská projekční obrazovka nepřeberných možností ovládaná například pomocí tabletu nebo chytrého mobilního telefonu. To je podle americké společnosti Cisco budoucnost televizního vysílání v domácnosti a jeho možný výhled pro následujících dvacet let. Na této ploše, která bude mít rozlišení 4K nebo 8K, tedy kvalitu 4× nebo 8× vyšší než HDTV, si budou moci diváci zobrazovat nejen videobsah, ale i řadu bonusového materiálu. Technologie bude napojena na vaši domácí síť a komunikovat také prostřednictvím internetu.

Projekt Fresco je možné velice zjednodušeně označit jako jakési multimediální centrum, které si bude moci každý uživatel v rodině přizpůsobit naprosto podle svých představ, a to ať už se týká video obsahu či jednotlivých aplikací. Výhodou tohoto „centra“ by podle Cisca byla především velká zobrazovací plocha nebo možnost oddělitelných obrazovek. Kromě odpovídající obrazové kvality (jak 2D, tak i pochopitelně 3D) by byla samozřejmostí i kvalita zvuková. Obsah do centra domácí zábavy i nadále dodávaly přední značky v oblasti televizního průmyslu.

Takhle nějak by mohlo vypadat domácí centrum budoucnosti.
Autor: Cisco

Takhle nějak by mohlo vypadat domácí centrum budoucnosti.

Lukáš Polák: Jak bude vypadat televize za dvacet let? Změní se k nepoznání, očekává Cisco

Prima má nového ředitele, šéfka marketingu odchází

Společnost FTV Prima oficiálně potvrdila informace, které se objevily v médiích již před několika týdny, tedy, že do pozice generálního ředitele bude po Marku Singerovi jmenován od 1. února dosavadní obchodní ředitel Martin Konrád. Singer povýšil na pozici výkonného viceprezidenta MTG a navíc se stává předsedou představenstva FTV Prima. Jednačtyřicetiletý Konrád působí ve společnosti FTV Prima od poloviny roku 2008. Generálním ředitelem Primy se tedy stává po pěti letech. Z mediální skupiny se naopak rozhodla odejít Denisa Schulzová.

Martin Konrád má všechny předpoklady stát se úspěšným generálním ředitelem Primy. Vydobyl si uznání na mediálním trhu, má podporu v rámci firmy i obou vlastníků. Věřím, že tak bude Primu i nadále směřovat k rostoucímu postavení na trhu, uvedl při příležitosti jmenování Konráda Marek Singer. Televize Prima je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností na našem trhu. I z obchodního pohledu jsou její možnosti velké. Jsem rád, že se budu moci podílet na jejím růstu, uvedl už v době nástupu k provozovateli Primy samotný Konrád.

Marketingová ředitelka Denisa Schulzová opustí Primu oficiálně 28. února.
Autor: FTV Prima

Marketingová ředitelka Denisa Schulzová opustí Primu oficiálně 28. února.

Lukáš Polák: Prima oficiálně potvrdila Martina Konráda coby svého šéfa. Skupinu povede od února

Nové kanály Kino Svět a Horor Film získaly licenci

Českomoravská filmová společnost, která byla doposud provozovatelem kanálů CS Film a CS mini, rozšíří své portfolio o další nové kanály. Půjde konkrétně o Kino Svět a Horor Film. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jim na svém posledním zasedání udělila licenci pro kabelové a satelitní vysílání, a to na období 12 let. Kino Svět může dle licence vysílat 24 hodin, Horor Film pouze 6 hodin denně (pravděpodobně tedy v nočních hodinách). Oba kanály mají licenci pro Českou republiku a Slovensko.

O registraci ochranných známek pro nové kanály vás už server DigiZone.cz informoval na konci loňského roku. Leoš Pohl chystá i další kanál a hodí se mu na něj naše dokumenty, které se mu jeví dostatečně alternativní, prozradil nedávno v rozhovoru serveru DigiZone.cz ředitel křesťanské televize Noe Leoš Ryška. Televize Noe prodává Pohlovi i dětské pořady pro jeho televizi CS mini, která vysílá v dopoledních hodinách na pozici CS Filmu. Kino Svět bude neplaceným kanálem, objeví se mj. v pražské Regionální síti 4, Horor Film bude zpoplatněn. S jeho zařazením se počítá například v satelitním Skylinku.


Zdroj: Prague Digital TV

Pražané si budou moci brzy naladit na 46. kanálu nový program – Kino Svět.

Lukáš Polák: Kino Svět a Horor Film Leoše Pohla získaly kabelovou a satelitní licenci

Lukáš Polák: Vysílání Horor Filmu odstartuje Poslední výkřik s Ivetou Bartošovou

Lukáš Polák: Kino Svět bude vysílat v pražském DVB-T, v kabelu by ho měla nabídnout UPC

Stručně

V letošním roce se chce evropská pobočka kanálu HBO soustředit především na rozšiřování své videotéky HBO GO k dalším operátorům, především pak velkým hráčům, kteří budou pro tuto službu klíčoví.

Lukáš Polák: Prioritou HBO pro letošní rok je služba HBO GO. Chce ji nabídnout i u velkých hráčů

O trochu vyšší pokrytí, než deklaruje společnost Digital Broadcasting, naměřil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) celoplošnému televiznímu multiplexu 4. Zatímco operátor této sítě na svém webu uvádí, že multiplex může naladit 85,9 procenta obyvatel České republiky, podle ČTÚ to je rovných 86 procent.

Jan Potůček: ČTÚ aktualizoval údaje o současném pokrytí multiplexu 4. Podívejte se na mapu

Posluchači v Karlovarském kraji už si mohou naladit signál digitálního rozhlasu v normě DAB+. Ten je šířen prostřednictvím L-pásma, konkrétně kanálu LJ, na frekvenci 1468,368 MHz. Vyzářený výkon (ERP) je 4 kW, původně firma uvažovala o ERP až 6 kW.

Lukáš Polák: Digitální rozhlas z Klínovce odstartoval, operátor RTI cz tak splnil svůj slib

Také společnost RTI cz předpokládá, že signálem z Klínovce pokryje významnou část Čech.
Autor: Roman Kropáček, RTI cz

Klínovec je zatím poslední lokalitou, kde západočeská společnost RTI cz spustila signál digitálního rozhlasu.

Devět dní před svým startem, který připadne na 1. února, doplnil dokumentární kanál Prima Zoom svou úvodní promo obrazovku také o upoutávky z chystaných pořadů. Divák je v rámci videa seznámen s programovými bloky, které stanice nakoupila.

Lukáš Polák: Prima Zoom začala vysílat v DVB-T a na satelitu upoutávky

Digitální televize Pohoda, která je pozemní cestou dostupná v rámci multiplexu 4 a prostřednictvím kabelových rozvodů například v síti společnosti UPC Česká republika, začala používat novou podobu svého loga.

Lukáš Polák: TV Pohoda vysílá od minulého týdne s novým logem

WT100

Krátce poté, co plnoformátová televize Barrandov propustila ze svých služeb výkonného ředitele Radka Žádníka a programového ředitele Marka Stoniše, byl do první z manažerských funkcí jmenován Roman Bradáč, někdejší ředitel veřejnoprávního zpravodajského kanálu ČT 24.

Lukáš Polák: Bývalý šéf zpravodajské ČT 24 Roman Bradáč výkonným ředitelem TV Barrandov

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).