Hlavní navigace

Odměna pro ředitele České televize Janečka: 704 780 korun

23. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 6. 2010

Generální ředitel České televize Jiří Janeček se může těšit na odměnu ve výši 704 780 korun. Získá ji za to, že udržel v tomto veřejnoprávním médiu vyrovnané hospodaření a bez výhrad byla také roční uzávěrka. Tato částka je dvacetinásobkem průměrného platu zaměstnance v České televizi. Mluvčí Ladislav Šticha dokonce serveru iDNES řekl, že se ČT podařilo ušetřit 230 milionů na horší časy.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize zlepšuje svůj zpravodajský web věnovaný sportu

Ve veřejnoprávním médiu z Kavčích hor se před několika měsíci rozjela restrukturalizace, od které si slibuje Česká televize další ušetření nákladů nejen díky změnám na postech personálu. ČT hospodařila v roce 2009 s rozpočtem necelých sedm miliard korun, který byl nakonec nižší, než se očekávalo. Podle radního Jana Prokeše by se však mělo odměňování pro Janečka, a generálního ředitele vůbec, spřísnit, protože pravidla nejsou nastavena tak vysoko, aby je ČT nemohla splnit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.