Hlavní navigace

Odpověď na novácké Oči na TV Barrandov už zítra, úvodní reportáž natočil sám John

4. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Investigativní pořad jde do boje s těžkými soupeři. Nova vysílá po 20. hodině svou Ordinaci v růžové zahradě 2, Jednička zase zábavné příhody 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem.

Plnoformátová televize Barrandov začne už zítra ve 20 hodin vysílat svůj nový investigativní pořad Bez cenzury, do jehož týmu nastupuje jako hlavní hvězda politik, novinář a někdejší moderátor Radek John. Právě on bude autorem úvodní reportáže, která se bude věnovat solárním elektrárnám. Podle Johnových slov jde o největší finanční tunel, jaký se v historii České republiky stal. Nejen, že se pořad bude snažit celou problematiku srozumitelně popsat, ale také chce najít jeho viníka.

K TÉMATU: Radek John bude svůj pořad Bez cenzury i moderovat. Využije kontaktů z politiky

Podle informací magazínu Týden, který prostřednictvím vydavatelství Empresa Media patří podnikateli Jaromíru Soukupovi, stejně jako TV Barrandov, v novém pořadu Bez cenzury nebude chybět ani reportáž o nočním životě na Václavském náměstí, které už dávno není „dobrou adresou“. S dealery drog, feťáky, rozbitými výlohami a dalšími záležitostmi patřícími k temné straně centra Prahy seznámí diváky redaktor časopisu Instinkt Tomáš Čechtický.

GLOSA JANA POTŮČKA: Čestný předseda Věcí veřejných o vinících současného marasmu Bez cenzury

Další z reportáží Bez cenzury bude podle Týdne ta, která se bude věnovat utrpení psů na Slovensku a jejich zachráncích z Čech. Na starosti ji dostane bývalá tvář Novy Kateřina Kašparová. Na Slovensku existuje zákon, že pokud se do šedesáti dnů nikdo nepřihlásí o nalezeného psa, tak ho zabijí. Takže na Slovensku jsou psi odsouzení k trestu smrti a čeští milovníci zvířat je zachraňují. Jezdí pro ty psy do cel smrti a pašují je přes hranice, přiblížil Týdnu Radek John.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV Barrandov „překope“ od 11. března odpolední a večerní program

Od ostatních pořadů tohoto typu se má lišit barrandovská novinka tím, že nebude mít žádné studio, ale bude vysílaná přímo z exteriérů. Je to tak mnohem kontaktnější, reálnější. Cíl ale máme všichni stejný, a to dělat co nejlepší investigativní žurnalistiku, uvedl Radek John. A jakou by měl mít podle něho pořad ideální sledovanost? Mělo by jít o řád stovek tisíc diváků. Když jsme měli sledovanost nižší než milion diváků, byl to průšvih, vzpomíná politik na někdejší úspěchy pořadu Na vlastní oči.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.