Hlavní navigace

Odpověď na novácké Oči na TV Barrandov už zítra, úvodní reportáž natočil sám John

Lukáš Polák

Investigativní pořad jde do boje s těžkými soupeři. Nova vysílá po 20. hodině svou Ordinaci v růžové zahradě 2, Jednička zase zábavné příhody 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem.

Doba čtení: 2 minuty

Plnoformátová televize Barrandov začne už zítra ve 20 hodin vysílat svůj nový investigativní pořad Bez cenzury, do jehož týmu nastupuje jako hlavní hvězda politik, novinář a někdejší moderátor Radek John. Právě on bude autorem úvodní reportáže, která se bude věnovat solárním elektrárnám. Podle Johnových slov jde o největší finanční tunel, jaký se v historii České republiky stal. Nejen, že se pořad bude snažit celou problematiku srozumitelně popsat, ale také chce najít jeho viníka.

K TÉMATU: Radek John bude svůj pořad Bez cenzury i moderovat. Využije kontaktů z politiky

Podle informací magazínu Týden, který prostřednictvím vydavatelství Empresa Media patří podnikateli Jaromíru Soukupovi, stejně jako TV Barrandov, v novém pořadu Bez cenzury nebude chybět ani reportáž o nočním životě na Václavském náměstí, které už dávno není „dobrou adresou“. S dealery drog, feťáky, rozbitými výlohami a dalšími záležitostmi patřícími k temné straně centra Prahy seznámí diváky redaktor časopisu Instinkt Tomáš Čechtický.

GLOSA JANA POTŮČKA: Čestný předseda Věcí veřejných o vinících současného marasmu Bez cenzury

Další z reportáží Bez cenzury bude podle Týdne ta, která se bude věnovat utrpení psů na Slovensku a jejich zachráncích z Čech. Na starosti ji dostane bývalá tvář Novy Kateřina Kašparová. Na Slovensku existuje zákon, že pokud se do šedesáti dnů nikdo nepřihlásí o nalezeného psa, tak ho zabijí. Takže na Slovensku jsou psi odsouzení k trestu smrti a čeští milovníci zvířat je zachraňují. Jezdí pro ty psy do cel smrti a pašují je přes hranice, přiblížil Týdnu Radek John.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV Barrandov „překope“ od 11. března odpolední a večerní program

Od ostatních pořadů tohoto typu se má lišit barrandovská novinka tím, že nebude mít žádné studio, ale bude vysílaná přímo z exteriérů. Je to tak mnohem kontaktnější, reálnější. Cíl ale máme všichni stejný, a to dělat co nejlepší investigativní žurnalistiku, uvedl Radek John. A jakou by měl mít podle něho pořad ideální sledovanost? Mělo by jít o řád stovek tisíc diváků. Když jsme měli sledovanost nižší než milion diváků, byl to průšvih, vzpomíná politik na někdejší úspěchy pořadu Na vlastní oči.

Našli jste v článku chybu?