Hlavní navigace

Odstartoval státní informační web k přechodu na digitální vysílání

4. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 12. 2008

Na adrese www.digitalne.tv dnes dopoledne odstartoval oficiální státní web o přechodu na digitální televizní vysílání, který je součástí státní informační kampaně k digitalizaci televizního vysílání. Provozovatelem webu je společnost Internet Info, vydavatel serveru DigiZone.cz, která zvítězila v soutěži Národní koordinační skupiny pro digitalizaci, poradního orgánu vlády při Ministerstvu vnitra ČR.

Na titulní straně webu najde čtenář odpovědi na otázky, proč se vlastně na digitální vysílání přechází, koho se digitalizace týká a co musí udělat pro to, aby mohl i po vypnutí analogových vysílačů dále přijímat televizní signál. Důležitou součástí je také interaktivní mapa České republiky. Díky jejímu barevnému rozlišení například čtenář snadno zjistí, zda se v jeho regionu blíží termín vypnutí analogového vysílání.

Nechybí ani přehledné fotografické návody zapojování set-top-boxů, a to pro všechny čtyři typy digitálního vysílání – zemské, a přes protokol IPTV. Ke všem těmto typům vysílání jsou připraveny aktuální speciály se základními informacemi o jejich výhodách a nevýhodách, digitálních přijímačích a anténách, placených službách apod.

Cloud23

Web Digitálně.tv kromě odkazu na telefonní informační linku o digitalizaci s číslem 800 90 60 30 nabízí svým čtenářům také „digitální poradnu“, přes niž se dotazy dostanou přímo k provozovatelům digitálních sítí nebo konkrétních televizních stanic. Obsah webu bude pravidelně aktualizován a doplňován o novinky, které bude proces digitalizace postupně přinášet.

Šéfredaktorem informačního webu o přechodu na digitální televizní vysílání je novinář Juraj Koiš, který do listopadu letošního roku působil jako šéfredaktor odborného serveru RadioTV.cz. V minulosti zakládal a vedl obdobně laděný web RadioTV.sk na Slovensku a dlouhodobě se zabývá problematikou rozhlasového a televizního vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).