Hlavní navigace

Odstartovala BBC One HD. Pro příjem však potřebujete velkou parabolu

4. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 11. 2010

Ve Velké Británii dnes oficiálně startuje vysílání programu BBC One HD. Jde o převedení populární stanice z Ostrovů do vysokého rozlišení. Kanál je možné sledovat nekódovaně také v České republice. Má to ale háček. Pro příjem je nutný nejen HDTV set-top-box, ale také parabola velkých rozměrů. Například ve středních Čechách se doporučuje průměr přibližně 180 centimetrů.

K TÉMATU: Vše o BBC One HD na stránkách této stanice

ICTZ23

Velký talíř je nutný proto, že BBC nemá zájem na tom, aby její kanály byly sledovány mimo území Ostrovů. Divákům, kteří však velkou parabolu mají, se však počínaje dnešním dnem opět zatraktivní nabídka. Kromě BBC One HD už mohou sledovat na této pozici také programy BBC HD, ITV 1 HD a Luxury Life HD. Pro příjem první z nich je však opět nutná parabola stejné velikosti. Testovací fází nového programu ve vysokém rozlišení popsal na svém blogu technický ředitel BBC Andy Quested.

Parametry příjmu: Astra 2A (28,2 vých.), 10847/V, norma DVB-S, SR 22000, FEC 5/6, kódování žádné (FTA).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.