Hlavní navigace

Odstartovala digitální televize Z 1, objevily se i porodní problémy (UVNITŘ VIDEO)

1. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
1. 6. 2008

DOPLNĚNO V 18:58:28 sekund bylo zahájeno vysílání nové digitální televize Z 1. Nejprve přišla na řadu úvodní znělka s představením moderátorů mezi nimiž byla např. Barbora Tachecí, Veronika Sedláčková nebo Petra Procházková. V 18:59:30 následovala reklama na autopůjčovnu SIXT a v 19 hodin začalo zpravodajství. Ihned po úvodní znělce se objevil informační proužek s hodinami a začal přehled zpráv. Tou první byl pochopitelně start Z1.

Zahájení vysílání se ale neobešlo bez potíží. Porodní problémy přišly v podobě informačních titulků o tom, kdo je autorem reportáže, kdo byl za kamerou a zda se jedná o agenturní zpravodajství nebo původní materiál. Chyběly také titulky u osob, které se objevily v reportážních, takže divák nevěděl, kdo k němu zrovna promlouvá.

KL24

Televizi Z 1 je možné sledovat v DVB-T v Praze, Brně, Ostravě a Plzni, na satelitu v platformě CS Link a povinně ji musí do svých základních nabídek zařadit i kabeloví a IPTV operátoři. U společnosti UPC už tato televize vysílá.

VIDEO: Start digitální televize Z 1 (AVI, 126 MB); vysílání začíná v čase 02:46

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).