Hlavní navigace

Na satelitu odstartovala nová slovenská interaktivní televize TV8

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2010

UVNITŘ FOTO Téměř bez mediální pozornosti zahájila své vysílání nová slovenská digitální televize TV8. Ta začala šířit svůj program podle plánu v deset hodin dopoledne mj. na satelitu Thor 5. V době psaní této zprávy vysílala stanice kvíz, ve kterém měli diváci hledat mezi dalšími písmeny názvy jednotlivých evropských měst. TV8 bude interaktivní televizí, která se však chce od podobně laděných kanálů odlišit tím, že ze soutěžících nebude dělat hlupáky.

K TÉMATU: Nová slovenská nekódovaná televize TV8 odstartuje 1. února

Kanálu se bohužel nevyhnuly některé dětské nemoci, které souvisí se startem vysílání. V tuto chvíli je nastavena velmi slabě hlasitost kanálu, takže toho divák ani při jeho poměrně vysoké intenzitě moc neslyší. Bohužel ani obrazová kvalita vysílání není příliš dobrá. U větších zobrazovačů jsou v obraze jasné artefakty. V dubnu plánujeme začít vysílat s hosty, kteří se zabývají alternativní medicínou, zdravím a životním stylem, uvedla nedávno pro Mediálne.sk Hana Tanglmayerová ze společnosti Phonotex, která je držitelem licence. Webové stránky na adrese www.tv-8.sk jsou prozatím nefunkční.

MM_SS3

Parametry příjmu: Thor 5 (0,8 st. západně), 12418/V, SR 28000, FEC 7/8, kódování žádné (FTA)

Zajímavostí je, že kanál TV8 vysílá v obrazovém formátu 16:9. Foto: autor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.