Hlavní navigace

Odstartovala stanice BBC Two HD, zachytitelná je bez problémů i v Čechách

26. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO HD rozlišení odvysílá BBC Two HD pořady Paul Hollywood – Bread, The Fall, Science Britannica a Keeping Britain Alive a řadu dalších. Jejich počet se bude postupně navyšovat.

K významné a několik týdnů dopředu avizované změně dnes přistoupila britská veřejnoprávní instituce BBC. Na programové pozici po stanici BBC HD (satelitní pozice 28,2 stupně východně), která ukončila k dnešnímu dni vysílání, se objevila HD verze kanálu BBC Two. Jde o simulcast s programem BBC Two. Diváci tak na této programové pozici uvidí stejný obsah, ale ve výrazně lepší obrazové kvalitě. BBC už v tuto chvíli vysílá v HD verzi svůj hlavní kanál, jak DigiZone.cz své čtenáře referoval, do budoucna chce takto distribuovat své další stanice.

Ukázka z vysílání HD verze kanálu BBC Two.
Autor: repro foto BBC Two HD

Ukázka z vysílání HD verze kanálu BBC Two.

K TÉMATU: BBC HD končí, od 26. března ji nahradí BBC Two HD. Zatím jen pro britský trh

KL22_nominace

A jaké pořady se v HD rozlišení na kanálu BBC Two HD objeví? Půjde konkrétně o Paul Hollywood – Bread, The Fall, Science Britannica a Keeping Britain Alive. Stranou ale nezůstanou ani doposud oblíbené formáty, například Mock The Week, QI a Springwatch. Kompletní programové schéma stanice je možné najít na jejích webových stránkách. Zde bude také BBC označovat, které pořady budou vysílány v HD kvalitě. BBC Two HD bude možné v Česku bez problému přijímat s parabolami malých rozměrů do léta letošního roku. Pak dojde k přesunu kanálů BBC na jiný satelit.

Parametry příjmu: Astra 1N (28,2 stupně východně), 10847/V, SR 23000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.