Hlavní navigace

Odvolání ředitele Českého rozhlasu zatím není na pořadu dne

4. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 6. 2009

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík se zatím prý nemusí obávat o svou funkci. Kolem jeho setrvání je ale mnoho protichůdných informací. V úterý se objevila „zaručená zpráva“, že by mělo velmi brzy dojít k odvolání šéfa veřejnoprávního rozhlasu, některá média dokonce přinesla informace, že už měl být odvolán. Podle zdroje přímo z rozhlasu ale zatím není odvolání Kasíka bezprostředně na pořadu dne.

Cloud23

On-line deník Aktuálně.cz v úterý jako první přinesl informaci, že generální ředitel ČRo skončí ve funkci. Jeho nástupcem se měl stát dosavadní ředitel programu ČRo 6 Peter Duhan. Tuto informaci pod slibem anonymity potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje obeznámené s poměry v Českém rozhlasu. Nicméně jeden zdroj z prostředí rozhlasu serveru Digizone.cz řekl, že Kasíkovo odvolání se zatím nechystá, proběhla jen ostrá výměna názorů mezi nim a Duhanem.

Ani jedna ze stran možné úvahy o odvolání Kasíka nepotvrzuje ani nevyvrací. Jen předseda Rady ČRo Jiří Florian označil mediální informace za fámy. Zdroj z prostředí ČRo dodává, že i když se mediální spekulace nyní můžou jevit jako fáma, k odvolání Kasíka se skutečně schyluje. Neočekává ale, že by k tomu došlo v nejbližších dnech. „Není ale vyloučeno, že fáma se stane otcem reality v příštích týdnech,“ dodal.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).