Hlavní navigace

Ofcom zveřejnil plán dalšího rozšíření T-DAB v Británii

2. 1. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 1. 2006

Britský regulátor Ofcom zveřejnil před Vánoci plán budoucího rozvoje digitálního rozhlasu (T-DAB) ve Spojeném království. Úřad vyčlení tři bloky III. pásma VHF na vyplnění mezer v místním pokrytí multiplexů, čímž získá každá část Británie možnost digitálně přijímat komerční rádia a lokální i celostátní vysílání BBC. Čtvrtý blok připadne novému multiplexu, který je určený dalším komerčním stanicím a měl by zajistit pestřejší poslech. Návrh byl zveřejněn v říjnu loňského roku a do 16. listopadu procházel veřejným připomínkovým řízením. Rozhodnutí Ofcomu může být ještě ovlivněno výsledem Regionální plánovací konference na mezinárodní využití frekvenčního pásma, která bude probíhat letos od května od června.

Konečně stanovisko Politiky rozhlasového licencování III. pásma VHF, podpásma 3 je dostupné na stránkách Ofcomu, dokument pro konzultaci Budoucí licencování DAB digitálního rádia je k dispozici tamtéž.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.