Hlavní navigace

Office 2010: odlehčený Ribbon i podpora pro online video

15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft se konečně trochu podrobněji rozpovídal o novinkách, které přijdou s Office 2010, což už je nějaký čas oficiální název pro čtrnáctou verzi kancelářského balíku Microsoftu. Už jsme vás informovali o chystané expanzi do online prostředí, ale Office 2010 nadále budou k dispozici i jako klasický desktopový software a to konkrétně v pěti edicích: Home and Student, Home and Business, Standard, Professional a Professional Plus. K dispozici budou 32bitové a poprvé i 64bitové verze,…

Microsoft se konečně trochu podrobněji rozpovídal o novinkách, které přijdou s Office 2010, což už je nějaký čas oficiální název pro čtrnáctou verzi kancelářského balíku Microsoftu. Už jsme vás informovali o chystané expanzi do online prostředí, ale Office 2010 nadále budou k dispozici i jako klasický desktopový software a to konkrétně v pěti edicích: Home and Student, Home and Business, Standard, Professional a Professional Plus. K dispozici budou 32bitové a poprvé i 64bitové verze, distribučním médiem by se mělo stát hlavně DVD. Kromě Windows 7 a Windows Vista budou dle očekávání podporována i stále velmi oblíbená Windows XP.

BRAND

Změny v samotných programech nemají být oproti předchozí verzí tak rozsáhlé jako v Office 2007. Microsoft nadále počítá s rozhraním Ribbon, které hodlá vylepšovat a rozšiřovat i do součástí své kancelářské sady, kde doposud toto kritizované i vychvalované rozhraní nebylo (jde zejména o Outlook). Z uvolněného testovacího buildu pro IT profesionály jsou patrné spíše kosmetické změny rozhraní Ribbon, které by jej měly odlehčit. Nelze nevidět jistou podobnost s grafickým stylem Windows Live aplikací.

Vylepšeny však v Office 2010 mají být i funkce v jednotlivých programech. Word 2010 a Excel 2010 nabídnou funkci pro náhled na obsah schránky před jeho vložením. Word 2010 slibuje nové typografické vymoženosti nebo nový nástroj na vkládání a pořizování screenshotů. Excel 2010 zase prý nabídne lepší práci s grafy nebo efektivnější prohledávání obsahu tabulky. Do PowerPointu 2010 se počítá s lepší podporou videa (jednoduchý integrovaný nástroj pro jejich střih, možnost vkládání online videa) a se spoustou nových efektů pro prezentace. Outlook 2010 se má dočkat podpory konverzací po vzoru Gmailu. (CNet News, Ars Technica, Neowin.net)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).