Hlavní navigace

Office 365 bude zdarma. Ale jen pro zařízení s displejem pod 10 palců

25. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jiří Macich ml. (Lupa.cz)
Hranice byla stanovena, zeď postavena. Podle Microsoftu je rozdíl mezi zařízením na zábavu a na práci především ve velikosti displeje.

Otevírání a editování kancelářských souborů na mobilních telefonech, phabletech nebo malých tabletech s operačním systémem od Microsoftu bude zadarmo. Kirk Koenigsbauer, viceprezident firmy pro Office 365, vydefinoval na blogu firmy nový pohled na zpoplatnění aplikací.  

Princip je jednoduchý. Na malém displeji se s aplikacemi nedá profesionálně pracovat, a tak je poskytneme zadarmo. „S malým tabletem nepoužíváte myš a většinou ani klávesnici, proto to nemůžeme považovat za zařízení na profesionální práci,“ tvrdí Koenigsbauer.

Toto dělení platí ale jen ve světě Windows. Uživatelé ostatních platforem si musí připlatit. Office for iOS si už ale stáhlo 80 milionů lidí. Popularita cloudového Office 365 vzrostla za poslední čtvrtletí o 30 % a od Vánoc si jej podle Koenigsbauerových informací stáhlo dalších 9,2 milionu lidí. 

MMF23 tip3

Microsoft je v posledních dnech samé překvapení. Naposledy v Číně oznámil, že upgrade na Windows 10 bude zdarma i pro ty, kteří operační systém používají nelegálně.  „Upgradujeme na Windows 10 všechna odpovídající zařízení, s originální i neoriginální verzí systému,“ řekl šéf divize operačního systému v Microsoftu Terry Myerson agentuře Reuters.

Generální pardon se ale nekoná. Piráti nová Windows sice získají, ale nic se nezmění na tom, že budou pořád braná jako pirátská. Může to třeba znamenat, že Windows 10 bez licence nebudou mít přístup k aktualizacím, nebo budou mít jiná omezení. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).