Hlavní navigace

Oficiální start DVB-C od Karnevalu se posunul na 1. leden 2006

12. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 12. 2005

Kabelová společnost Karneval posunula zahájení komerčního provozu digitální kabelové televize (DVB-C) na 1. leden 2006. Firma to uvedla v dopise, který rozeslala klientům v lokalitách s testovacím vysíláním DVB-C. Původně chtěl Karneval zahájit komerční provoz digitální televize od 1. prosince. V první fázi firma nabídne DVB-C v Praze a dvou severočeských městech, na další lokality v Čechách se dostane během února a na Moravě v průběhu léta 2006. Záleží na tom, jak rychle se Karnevalu podaří zásobovat trh speciálními digitálními set-top-boxy a dekódovacími kartami pro příjem DVB-C.

Podle mediálního zástupce Karnevalu Jana Hlaváče chce firma postupně nabídnout kompletní triple-play služby, tedy televizní programy, internetové připojení a telefonování prostřednictvím kabelových rozvodů. DVB-C rozšíří Karneval do konce příštího roku na celou svoji síť. Konkrétní nabídku firma zveřejní v lednu. Telefonické služby odstartují na začátku roku 2006, přičemž hovory v rámci sítě Karneval budou zdarma.

MM socky3

Náš triple-play nabídne video, internet a telefonické služby za nejnižší ceny na trhu. Zákazníci dostanou navíc vyúčtování těchto služeb na jediném výpisu a současným odběrem vícero služeb ušetří stovky korun měsíčně. Karneval tak opět prokazuje, že vlastnictví kabelové zásuvky je obrovská výhoda, protože zákazníci tak mají přístup ke kvalitním telekomunikačním službám za dostupné ceny, uvedl šéf Karnevalu Robert Gardner.

Více v článku Karneval zahajuje komerční provoz DVB-C.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.