Hlavní navigace

„OK Google“ na počítači končí, včetně problematického rozšíření

Daniel Dočekal

V Chrome na počítači už nebudete moci vyvolat hlasové vyhledávání přímo hlasem, lidé to nepoužívali a Google poslouchající rozšíření odstraní.

Doba čtení: 1 minuta

V Google Chrome jste mohli vyvolat hlasové vyhledávání prostým vyslovením fráze „OK Google“. Sloužilo k tomu rozšíření, které se před nedávnou dobou postaralo i o menší skandál (viz Když prohlížeč slyší aneb O co jde v aféře kolem odposlechu v Chromium) vyvolaný klasickým nepochopením toho, že uživatelům se do počítačů nic bez jejich vědomí nenahrává.

„OK Google“ ale na počítačích skoro nikdo nepoužívá, tady alespoň to Google uvádí jako důvod, proč Chrome přestane naslouchat mikrofonu. Hlasové vyhledávání sice bude stále funkční, ale jedině pokud stisknete ikonku mikrofonu ve vyhledávacím políčku.

Změna se projeví od Chrome 46 a bude se týkat Windows, Linuxu i OS X. Na Chromeboocích se změna neprojeví, tam stále budete vyhledávání moci aktivovat hlasem, stejně jako se nic nemění pro tablety či telefony s Androidem.

Hlasové hledání by mělo být aktivovatelné, pokud vstoupíte na www.google.com – právě tam najdete ve vyhledávacím políčku ikonku mikrofonu.

Našli jste v článku chybu?