Hlavní navigace

Olympiáda se maximálně prolne také do vysílání ČT 24, slibuje Milan Fridrich

UVNITŘ PRŮVODCE ZOH V PDF Ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich dnes na konferenci k ZOH Vancouver 2010 řekl, že co se týká zpravodajství, dojde k maximálnímu možnému prolnutí veřejnoprávních stanic s kanálem ČT 24. Zpravodajství chce maximálně podpořit nejen olympiádu, ale i vysílání relací. Diváci Studia 6 dostanou ty nejaktuálnější informace přímo z Vancouveru, konstatoval Fridrich.

Plocha, na které budeme pracovat ve Vancouveru, bude přibližně stonásobně menší, než mají k dispozici Němci, ale chceme našim divákům nabídnout stejně kvalitní servis, řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček. Devět našich členů bude přímo ve Whistleru a odtamtud budou materiály distribuovány kabelem do Vancouveru nebo přímo prostřednictvím internetu do Prahy, doplnil šéfdramaturg olympijského vysílání Vladimír Drbohlav.

DOKUMENT: Presskit České televize k ZOH Vancouver 2010 (PDF, 31 MB)

Co se týká komentátorů, mohou se diváci těšit například na Roberta Zárubu nebo Petra Vichnara, spolukomentátorem bude mimo jiné i Kateřina Neumannová. Na Dvojce by mělo být to nejlepší z Her a na Čtyřce bude takový adrenalinový program. Reprízový program je velmi důležitý, protože díky časovému posunu přijdeme o velkou část diváctva. Celá řada věcí proběhne v době, kdy lidé budou spát, proto chceme na ČT 4 nabídnout to nejdůležitější ze záznamu, konstatoval Záruba.

Na internetu by měli diváci najít výsledkový servis i pravidelně aktualizovaný program. Srdce portálu budou videa, která kromě nejzajímavějších přenosů nabídnou také šíření ČT 2 a ČT 4 a dalších šest streamů. Půjde o televizní kvalitu a jeden kanál nabídne dokonce rozlišení 720p. Vysílání budou moci sledovat zájemci pouze v České republice. Portál je už v tuto chvíli dostupný na adrese www.zoh.cz. Další informace budou k dispozici pro diváky též na teletextových stránkách.

VŠE O OH VANCOUVER 2010 NA SERVERU DIGIZONE.CZ:
ZOH 2010 Vancouver: Co chystá Česká televize, STV a Eurosport?
Olympiáda v HD? Živě z ČT 2, záznamy z ČT 4, říká šéf techniky České televize
Kde všude budete moci sledovat ZOH 2010 ve vysokém rozlišení?

Našli jste v článku chybu?