Hlavní navigace

Olympiáda v HD kvalitě nahraje placeným sportovním kanálům

14. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
Těšíte se z olympijského vysílání České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV)? Od března budete mít utrum. Nejen že skončí Zimní olympijské hry ve Vancouveru, ale Česká televize už nebude na svém HD kanálu nabízet výhradně sportovní události. To je voda na mlýn placeným sportovním kanálům.

Třeba o panevropském sportovním kanálu Eurosport se v souvislosti se Zimními olympijskými hrami ve Vancouveru příliš nepíše, přitom i on nabízí veškeré přenosy a záznamy ze ZOH 2010 v HD kvalitě. K jeho „smůle“ ale nevysílá „zadarmo“, divák si musí za sledování programu Eurosport HD připlatit. Navíc je dostupný jen u některých poskytovatelů satelitní, kabelové a IP televize.

Jenže i Eurosport HD vysílá v češtině, a tak se po ukončení zimní olympiády stane společně s Novou Sport jediným sportovním kanálem, který bude nabízet kompletní vysílání ve vysokém rozlišení s českým komentářem. Česká televize sice bude i po 1. březnu na svém HD kanálu kombinovat vysílání ČT 1, ČT 2 a ČT 4, takže se jeho diváci dočkají sem tam i nějaké sportovní události, to však budou opravdu jen výjimečné události.

Marketing Meeting balicek

Třeba letošní Mistrovství světa ve fotbale, které se odehraje v létě v Jihoafrické republice, a na něž se česká reprezentace neprobojovala, nabídne Česká televize pouze ve standardním rozlišení obrazu. To samé se týká různých mezinárodních zahraničních soutěží, které poběží automaticky v HD verzi na Eurosportu HD a Nově Sport HD.

Olympijské vysílání České televize v HD kvalitě tak vlastně dělá jednu velkou reklamu placeným kanálům, ke kterým se po olympiádě přesune pozornost sportovních fanoušků, lačných po těch nejkvalitněji zpracovaných televizních přenosech. A Česká televize se bude muset rychle dovybavit modernější technologií, aby jí s kanálem ČT 4 neujel vlak.

Budete chtít i po ZOH 2010 ve Vancouveru sledovat sportovní přenosy v HD kvalitě?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).