Hlavní navigace

Olympijské hry v HD nekódovaně na satelitu? Známe podrobnosti

25. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 1. 2010

UVNITŘ PDF PŘÍRUČKA Německá veřejnoprávní televize ZDF poskytla serveru DigiZone.cz dvaačtyřicetis­tránkový PDF dokument, ve kterém najdou zájemci veškeré informace o chystaných olympijských hrách v kanadském Vancouveru včetně technické specifikace vysílání. Brožura obsahuje i kompletní rozpisy jednotlivých disciplín na kanálech Erste a ZDF.

DOKUMENT: OH Vancouver 2010 na Das Erste a ZDF (PDF – německy, 4 MB)

Při této příležitosti obě stanice zahájí ostrý start ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Program bude šířen v kvalitě 720p/50. Testy totiž ukázaly, že pro ploché moderní zobrazovače jde o lepší volbu než 1080i/25. Nutností pro příjem kanálů Erste a ZDF v HDTV bude pochopitelně odpovídající set-top-box a patřičný zobrazovač. Oba programy přinesou svým divákům pochopitelně obraz v nativním, tedy klasickém HD rozlišení.

K TÉMATU: ZDF HD bude od 14. února volně na satelitní pozici 19,2 stupně východně

Na Erste HD se bude vysílání dělit na tři bloky – od osmnácti hodin do jedné hodiny ranní, od jedné hodiny do přibližně devíti hodin a od devíti do dvanácti hodin. Hlavní pozornost se však zaměří na první blok, který nabídne živé přenosy a olympijské studio přímo z místa s pohledem na hory. Vysílání na ZDF bude vypadat trochu jinak. Olympiáda bude dělené na dva bloky – 18–9 hodin (OH živě), 10.03–13 hodin (OH Extra – to nej, záznamy, rozhovory, reportáže).

NEPŘEHLÉDNĚTE: ZOH 2010 Vancouver: Co chystá Česká televize, STV a Eurosport?

Cloud 22 temata

Řečí čísel – Erste HD nabídne celkem 115 hodin živých přenosů, 25 hodin resumé a 25 hodin magazínu a zpravodajství, ZDF HD pak živě 106 hodin sportovních zážitků, 24 hodin resumé a stejně jako první kanál 25 hodin magazín a zpravodajství.

Za vyřízení korespondence s německou ZDF děkuje DigiZone.cz externistovi Jakubu Melínovi.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.