Hlavní navigace

Olympijský hokej ze Soči 2014 chce vysílat televize Nova. Usiluje o práva

23. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
23. 3. 2012

Zimní olympijské hry 2014 z ruského Soči by nemusela v tuzemsku vysílat pouze Česká televize. Majitel vysílacích práv totiž nabízí balíčky jednotlivých sportů i komerčním televizím, jelikož veřejnoprávní stanice ztratí na ZOH exkluzivitu. A Nova by ráda z olympijského programu získala to nejzajímavější: hokejové klání, v němž by česká reprezentace mohla hrát o medaile. Informaci přinesl jako první server Aktuálně.cz.

K TÉMATU: Česká televize získala práva na další tři ročníky fotbalové Ligy mistrů, ale jen na úterní zápasy

Je pravda, že držitel práv má připravené prodejní balíky na jednotlivé sporty na olympiádách. Je možné, že naše konkurence si jeden segment ze zimních her vyzobne, řekl webu výkonný ředitel sportovního programu ČT 4 Jiří Ponikelský. My jsme přednesli nabídku, která odráží tendenci ČT snižovat náklady na vysílací práva, uvidíme, jak se trh zachová, dodal. ČT už v minulosti opakovaně naznačila, že vysílací práva na olympiády budou tak drahá, že se o ně bude muset dělit s komerčními televizemi.

MMF24

Kavčí hory nicméně preferují, aby celé ZOH 2014 ze Soči vysílaly samy. Ponikelský není v tomto smyslu „skeptický“. Nicméně i ředitel placeného kabelovéhosatelitního kanálu Nova Sport Marek Kindernay potvrdil, že Nova má o olympijský hokej velký zájem. Nic není rozhodnuto, v této fázi nesmíme nic komentovat. Opravdu nemohu nic říct. Že o olympiády máme zájem, už jsem říkal několikrát. Ale všechno ostatní jsou zatím jen spekulace, řekl deníku Aktuálně.cz.

Nově Sport se občas daří ČT ve vysílacích právech na sportovní události přeplatit. Nedávno například získala úterní zápasy fotbalové Ligy mistrů. ČT sice oznámila, že se jí podařilo prodloužit kontrakt na nejvyšší evropskou klubovou soutěž o další tři sezóny, zapomněla však dodat, že se to týká už jen středečních zápasů.

Seriál: ZOH 2014 Soči

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).