Hlavní navigace

Omluva Petru Staníčkovi, Ivu Lukačovičovi a čtenářům Lupa.cz

2. 8. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dne 20. července 2005 jsme v rubrice Pro a proti publikovali článek s názvem Polemika: Je nový freemail Seznamu okopírovaný Gmail?. Článek obsahoval citace Iva Lukačoviče, předsedy představenstva Seznam.cz, a.s., a Petra Staníčka, webdesignéra, které byly postaveny bez redakčního stanoviska vedle sebe jako opačné pohledy na zmíněné téma.

Názory obou pánů byly původně chápány jako doplněk klasického analytického článku, kde by byly použity jako tradiční komentáře zasvěcených osob. Po jejich obdržení však redakce usoudila, že prohlášení jsou natolik reprezentativní, že k nim není třeba žádný další redakční komentář, a vydala je jako polemiku.

KL24

Až dodatečně se ukázalo, že to nebylo šťastné řešení. Přestože Ivo Lukačovič a Petr Staníček věděli, že poskytují vyjádření pro novináře, nevěděli, že jejich citace nakonec budou použity v tomto kontextu a že budou postaveny proti sobě v rubrice Polemika, což mohlo mít vliv na podobu jejich komentáře. Tento způsob použití jejich vyjádření, byť se jedná o citace, považujeme za chybu a oběma pánům, stejně jako čtenářům Lupy, se tímto omlouváme.

Aleš Miklík, šéfredaktor serveru Lupa

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).