Hlavní navigace

Omylem prozrazený Facebook Lite ještě více připomíná Twitter

14. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Někteří lidé si stěžují, že Facebook je pro ně nepřehledný a těžko pochopitelný. Není tedy velkým překvapením, že se pracuje na odlehčené verzi webového rozhraní tohoto populárního komunitního serveru, která by jej zatraktivnila pro další uživatele. O projektu Facebook Lite se však veřejnost tento týden dozvěděla víceméně omylem. Někteří uživatelé Facebooku obdrželi zprávu, že jsou přizváni k jeho testování. Zpráva však záhy zmizela a krátkodobě odkrytý Facebook Lite (na lite.facebook.com) se…

Někteří lidé si stěžují, že Facebook je pro ně nepřehledný a těžko pochopitelný. Není tedy velkým překvapením, že se pracuje na odlehčené verzi webového rozhraní tohoto populárního komunitního serveru, která by jej zatraktivnila pro další uživatele. O projektu Facebook Lite se však veřejnost tento týden dozvěděla víceméně omylem. Někteří uživatelé Facebooku obdrželi zprávu, že jsou přizváni k jeho testování. Zpráva však záhy zmizela a krátkodobě odkrytý Facebook Lite (na lite.facebook.com) se stal širší veřejnosti opět nedostupným.

Provozovatelé Facebooku přiznali, že odeslání pozvánky k testování bylo omylem, ovšem zároveň potvrdili, že skutečně pracují na zjednodušené verzi uživatelského rozhraní. Ta má přinést zjednodušený přístup k elementárním funkcím, podobně třeba jako mobilní verze. Ze screenshotů, které se na Internetu objevily, je patrný další posun směrem k Twitteru. Každopádně v kontextu příprav Facebooku Lite začíná dávat větší smysl třeba i akvizice služby FriendFeed. (The Social)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.