Hlavní navigace

Ondřej Malý (ČTÚ): Politici nemají pro telekomunikace a Internet strategii

29. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČTÚ
Když vyhlásíme konzultaci k aukci na mobilní kmitočty, nepošle připomínky žádná online firma. A politici nemají pro telekomunikace strategii, posteskl si v NetClubu Ondřej Malý.

Firmy, které podnikají na Internetu, by mělo zajímat, jak dopadne aukce na mobilní kmitočty. Ovlivňuje totiž i to, jestli bude Internet dostupný ve všech obcích v ČR a jak rychlé to připojení bude. Do veřejné konzultace k probíhající aukci se ale žádná velká česká online firma nezapojila, postěžoval si na středečním NetClubu člen Rady ČTÚ Ondřej Malý.

Nedostatečný výhled do budoucna ale nemají jen podnikatelé, problém je to i u státu a koneckonců ČTÚ, který nemá vypracovanou dlouhodobou strategii. Navrhoval jsem, že by ji úřad měl mít, řekl Malý.

„Bývalý předseda to ale odmítal s tím, že to je záležitost ministerstva,“ dodal. „Podle mě by ministerstvo mělo mít politickou strategii a ČTÚ by měl mít strategii regulační,“ dodal Malý. Nový předseda ČTÚ by podle něj snad mohl být v tomto ohledu vstřícnější.

Telekomunikace a Internet podceňují i politici, kteří tuto část ekonomiky neberou jako nosné téma. 

„Například v programu ČSSD je slovo internet zmíněno jen asi dvakrát,“ řekl Malý. „Mezi politiky jsou telekomunikace tak zanedbaná oblast ekonomiky, až se mi chce brečet,“ posteskl si. 

Mobile Internet Forum 2022

Jako voliči bychom podle něj měli po svých volených zástupcích chtít, aby se zabývali všemi ekonomickými oblastmi.

Větší část rozhovoru moderátora Petra Koubského s Ondřejem Malým přineseme zítra ráno.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn