Hlavní navigace

Ondřej Malý (ČTÚ): Politici nemají pro telekomunikace a Internet strategii

Autor: ČTÚ
David Slížek

Když vyhlásíme konzultaci k aukci na mobilní kmitočty, nepošle připomínky žádná online firma. A politici nemají pro telekomunikace strategii, posteskl si v NetClubu Ondřej Malý.

Firmy, které podnikají na Internetu, by mělo zajímat, jak dopadne aukce na mobilní kmitočty. Ovlivňuje totiž i to, jestli bude Internet dostupný ve všech obcích v ČR a jak rychlé to připojení bude. Do veřejné konzultace k probíhající aukci se ale žádná velká česká online firma nezapojila, postěžoval si na středečním NetClubu člen Rady ČTÚ Ondřej Malý.

Nedostatečný výhled do budoucna ale nemají jen podnikatelé, problém je to i u státu a koneckonců ČTÚ, který nemá vypracovanou dlouhodobou strategii. Navrhoval jsem, že by ji úřad měl mít, řekl Malý.

„Bývalý předseda to ale odmítal s tím, že to je záležitost ministerstva,“ dodal. „Podle mě by ministerstvo mělo mít politickou strategii a ČTÚ by měl mít strategii regulační,“ dodal Malý. Nový předseda ČTÚ by podle něj snad mohl být v tomto ohledu vstřícnější.

Telekomunikace a Internet podceňují i politici, kteří tuto část ekonomiky neberou jako nosné téma. 

„Například v programu ČSSD je slovo internet zmíněno jen asi dvakrát,“ řekl Malý. „Mezi politiky jsou telekomunikace tak zanedbaná oblast ekonomiky, až se mi chce brečet,“ posteskl si. 

Content 2017 - tip Footshop

Jako voliči bychom podle něj měli po svých volených zástupcích chtít, aby se zabývali všemi ekonomickými oblastmi.

Větší část rozhovoru moderátora Petra Koubského s Ondřejem Malým přineseme zítra ráno.

Našli jste v článku chybu?
29. 5. 2013 16:28

Já jsem hrozně rád, že se politici do internetových problémů moc nerýpají. Ostatně, kolik z nich vidí do problémů okolo internetu? Alespoň trochu technicky, trochu obchodně a se znalostí, co je prospěšné a co nikoliv? Když si pánové na radění někoho najmou, velmi pravděpodobně narazí na nějakého chytráka, který jim bude radit tendenčně - tedy aby z toho něco měl. Ne nadarmo téměř cokoliv od státu, co mělo v nedávno nálepku IT a zajímali se o to politici, zavánělo průserem. Protože změnu nedokáže…

29. 5. 2013 18:24
x (neregistrovaný)

Ono se staci podivat, co uz stat pro rozvoj internetu a informatiky udelal ...a staci zapatrat i tady, na lupe ... telecum + modemy, telecum + vyrazene isdn, indos, "internet pro prahu" ... dlouhodobe neschvalovani prislusnych GL ...

Jedna zlodejina vedle druhy zlodejiny. Schvalne, ukazte mi jeden jediny (staci vazne jeden) projekt statu nebo statni spravy, ktery by byl jednoznacne pozitivni.