Hlavní navigace

Ondřej Tomek se stal majoritním vlastníkem Effectix.com

Martin Vyleťal

Tomek navýšil svůj podíl o deset procent. Nyní tak vlastní 53 procent společnosti. Transakce je prvním z kroků, které mají za cíl dovést firmu na burzu.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Effectix.com nabízí služby v oblasti internetového marketingu. Stojí za ní bývalí zaměstnanci Centrum.cz David BauckmannJaroslav Kříž. Ondřej Tomek investoval do firmy v roce 2009 nedlouho poté, co byla založena. Tehdy v ní získal podíl ve výši 43 procent. Nyní získal dalších 10 procent a stal se tak majoritním vlastníkem. Nebyla to však jediná změna v majetkové struktuře, která se v Effectix.com v srpnu udála.

Novým minoritním společníkem ve firmě se totiž stala také výkonná ředitelka Kateřina Holnová. Ta přišla do Effectix.com letos v dubnu z tuzemské pobočky Vodafonu. Holnová získala v Effectix.com pětiprocentní podíl. 

Majetková struktura firmy je nyní následující:

ebf19

  • Ondřej Tomek – obchodní podíl 53 %
  • David Bauckmann – obchodní podíl 23 %
  • Jaroslav Kříž – obchodní podíl 19 %
  • Kateřina Holnová – obcodní podíl 5 %

Kromě toho firma zvýšila svůj zákaladní kapitál z původních třech na sedm milionů korun.

Je to pro celý Effectix silná motivace a jeden z prvních úspěšných kroků k cíli, který jsme si předsevzali, a to vstup Effectixu na burzu. Dále v tomto kroku spatřuji potvrzení naší silné technologické základny a zřetelný potenciál růstu, uvedla ke změnám ve vlastnické struktuře výkonná ředitelka Effectix.com Kateřina Holnová.