Hlavní navigace

Ondřej Tomek se stal majoritním vlastníkem Effectix.com

28. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tomek navýšil svůj podíl o deset procent. Nyní tak vlastní 53 procent společnosti. Transakce je prvním z kroků, které mají za cíl dovést firmu na burzu.

Effectix.com nabízí služby v oblasti internetového marketingu. Stojí za ní bývalí zaměstnanci Centrum.cz David BauckmannJaroslav Kříž. Ondřej Tomek investoval do firmy v roce 2009 nedlouho poté, co byla založena. Tehdy v ní získal podíl ve výši 43 procent. Nyní získal dalších 10 procent a stal se tak majoritním vlastníkem. Nebyla to však jediná změna v majetkové struktuře, která se v Effectix.com v srpnu udála.

Novým minoritním společníkem ve firmě se totiž stala také výkonná ředitelka Kateřina Holnová. Ta přišla do Effectix.com letos v dubnu z tuzemské pobočky Vodafonu. Holnová získala v Effectix.com pětiprocentní podíl. 

Majetková struktura firmy je nyní následující:

KL22 hlasovani

  • Ondřej Tomek – obchodní podíl 53 %
  • David Bauckmann – obchodní podíl 23 %
  • Jaroslav Kříž – obchodní podíl 19 %
  • Kateřina Holnová – obcodní podíl 5 %

Kromě toho firma zvýšila svůj zákaladní kapitál z původních třech na sedm milionů korun.

Je to pro celý Effectix silná motivace a jeden z prvních úspěšných kroků k cíli, který jsme si předsevzali, a to vstup Effectixu na burzu. Dále v tomto kroku spatřuji potvrzení naší silné technologické základny a zřetelný potenciál růstu, uvedla ke změnám ve vlastnické struktuře výkonná ředitelka Effectix.com Kateřina Holnová.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.