Hlavní navigace

Ondřej Tomek: Umění je skončit včas

12. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden ze zakladatelů portálu Centrum.cz se ve svém vstupu na konferenci Czech Internet Forum 2009 podělil o své zkušenosti s přechodem ve velkou firmu. Nejdůležitější je prý neztratit hodnotu pro zákazníka. Pro úspěšný přerod ve velkou firmu je také nutné budovat střední management. Vědět, co se musí dělat, vědí všichni, ale mnohem těžší je vědět, co firma udělat nesmí, aby nenásledoval průšvih. Umění je také umět skončit včas. My jsme dělali hodně projektů, které skončily špatně a pozdě. Pokud…

Jeden ze zakladatelů portálu Centrum.cz se ve svém vstupu na konferenci Czech Internet Forum 2009 podělil o své zkušenosti s přechodem ve velkou firmu. Nejdůležitější je prý neztratit hodnotu pro zákazníka. Pro úspěšný přerod ve velkou firmu je také nutné budovat střední management. Vědět, co se musí dělat, vědí všichni, ale mnohem těžší je vědět, co firma udělat nesmí, aby nenásledoval průšvih. Umění je také umět skončit včas. My jsme dělali hodně projektů, které skončily špatně a pozdě. Pokud problémový projekt ukončíte pozdě, s největší pravděpodobností se z toho nepoučíte, protože budete mít snahu zamést vše pod koberec.

V případě jednání o vstupu investora doporučil Ondřej Tomek neomezovat jednání pouze na jednoho zájemce. Současně upozornil na výhody angažování prostředníka, který umožní z potenciální dohody v případě nutnosti mnohem jednodušeji vycouvat.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.