Hlavní navigace

OneDrive teď umí „promítat“ fotky a videa přes Chromecast na televizní obrazovce

4. 7. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Microsoft
OneDrive pro Android nově podporuje Google Chromecast a paradoxně dříve než Google Drive. Microsoft přitom nabízí vlastní HDMI dongle.

Aplikace cloudového úložiště OneDrive pro Android nově podporuje prohlížení fotek a přehrávání videí přes Google Chromecast. Uživatelé tak dostávají novou možnost, jak se pomocí chytrého mobilu či tabletu pochlubit přátelům se svými snímky z cloudu. Chromecast lze přes rozhraní HDMI připojit k televizoru, monitoru i projektoru.


Autor: Jiří Macich ml. (Lupa.cz)

OneDrive pro Android se nyní dovede připojit k zařízení Google Chromecast, aby promítal fotky a videa přes televizor, monitor či projektor s HDMI vstupem.

„Promítat“ fotky a videa z úložiště OneDrive na televizní obrazovce dosud šlo zejména přes herní konzole Xbox 360 a Xbox One. Jejich penetrace je však výrazně menší ve srovnání s rozšířením levného HDMI donglu z dílny společnosti Google. Jeho služeb již rok pro fotky a video využívá i mobilní aplikace úložiště Copy.com.

Zajímavé je, že Google Drive dosud přímo Chromecast nepodporuje. Spolupracuje s ním ale aplikace nové služby Google Photos, která má nyní také přístup k fotkám z úložiště Google Drive. Zmíněná aplikace byla dříve součástí instalace aplikace sociální sítě Google Plus, ale teď je šířena a vyvíjena samostatně. 

Microsoft v aplikaci svého úložiště podporuje Google Chromecast, přestože se mu snaží konkurovat vlastním zařízením s polopatickým názvem Wireless Display Adapter, které užívá technologie Wi-Fi Miracast a Intel Wi-Di. Přístroj za 59,95 USD však neslaví zdaleka takové úspěchy jako o téměř polovinu levnější Chromecast.

OneDrive a více funkcí pro fotky

Microsoft dlouhodobě považuje podporu fotek a videí za jednu z priorit cloudového úložiště OneDrive pro širokou veřejnost. V poslední době například přibyla možnost právě fotkami personalizovat ciferník Apple Watch a chytrých hodinek se systémem Android Wear, což je ale spíše kuriozitka.

Mnohem praktičtější jsou alba, která umožňují seskupovat snímky z různých složek napříč úložištěm. Z webového rozhraní úložiště OneDrive se postupně rozšiřují do mobilních aplikací jako je ta pro Android. Ještě letos se má objevit universální aplikace pro počítače, tablety a mobily s Windows 10, která taktéž bude alba podporovat.


Autor: Jiří Macich ml. (Lupa.cz)

Nedávno zavedená alba umožňují seskupovat fotky a videa umístěná napříč různými složkami v cloudovém úložišti OneDrive.

Redmondští rovněž postupně vylepšují automatickou zálohu fotek a videí pořízených mobilním zařízením. V nastavení aplikace OneDrive už je možné nechat zálohu odložit na dobu, kdy je mobilní zařízení napájeno z elektrické sítě anebo připojeno k internetu přes Wi-Fi. Tyto podmínky lze nastavit současně i odděleně.

MMF tip early

Uživatelé, kteří si aktivují zálohu fotek anebo videí z mobilního zařízení, získají bonusovou kapacitu 15 GB, takže se základními 15 GB zdarma dosáhnou na rovných 30 GB. Microsoft stále slibuje, že předplatitelům Office 365 zpřístupní OneDrive bez kapacitního omezení. Štědrá nabídka prý bude určena pro společnosti i spotřebitele.


Autor: Jiří Macich ml. (Lupa.cz)

Uživatelé úložiště OneDrive, kteří si aktivují zálohu fotek anebo videí z mobilního zařízení, získají zdarma dalších 15 GB.

Redmondští zjevně cítí, že fotky jsou oblast, kde konkurenční Google zaspal. Před lety sice dobře vykročil převzetím programu Picasa a spuštěním služby Picasa Web Albums, ovšem po nástupu Google Plus v oblasti fotek tápe a nové Google Photos nejsou zdaleka takový zázrak, aby nějak zatřásly nynější scénou.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).