Hlavní navigace

Online televize iDnes s kontinuálním vysíláním

1. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mediální skupina MAFRA již nějaký ten pátek provozuje internetovou televizi iDnes.tv, kde si uživatelé mohou přehrát vybraná videa z archivu včetně zpravodajských a publicistických relací a iDnes.tv přinesla také třeba už i živé sportovní přenosy připravované výhradně pro Internet. Nyní iDnes.tv přijde s kontinuálním vysíláním. Chceme se pokusit o alternativní plnoformátový program zaměřený na diváky, kteří se primárně spíš chtějí něco užitečného dozvědět, říká Karel Richtr šéfdramaturg iDnes…

Mediální skupina MAFRA již nějaký ten pátek provozuje internetovou televizi iDnes.tv, kde si uživatelé mohou přehrát vybraná videa z archivu včetně zpravodajských a publicistických relací a iDnes.tv přinesla také třeba už i živé sportovní přenosy připravované výhradně pro Internet. Nyní iDnes.tv přijde s kontinuálním vysíláním. Chceme se pokusit o alternativní plnoformátový program zaměřený na diváky, kteří se primárně spíš chtějí něco užitečného dozvědět, říká Karel Richtr šéfdramaturg iDnes.tv.

Diváci si budou moci stále vybrat video z archivu, ale zároveň bude k dispozici plynulé vysílání jako třeba v případě internetového vysílání zpravodajských kanálů ČT 24 nebo Z1. A co bude iDnes.tv vlastně vysílat? V první fázi půjde třeba o výukové pořady hry na hudební nástroje, pořady o architektuře, dokumenty o neobvyklých místech či povoláních, cestopisy nebo seriál o nezávislé kultuře.

MMF24

Zmíněné pořady stejně jako nekonvenční hudební hitparáda jsou vlastní tvorbou iDnes.tv, vedle toho vyrábíme v koprodukci satirický debatní pořad Mimo mísu nebo vysíláme magazín o počítačových hrách, který nám dodávají tvůrci z řad hráčů. Ve spolupráci s týdeníkem Respekt jsme zařadili do programu také populárně vzdělávací dokumenty na vážnější témata, jako první exotický dokument o problematice života v současném Mongolsku. Nebude chybět již na iDnes.tv existující seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi Na skok s Terezou Tobiášovou, uvedl Karel Richtr.

Nadále bude na iDnes.tv i zpravodajská relace, kterou bude doplňovat reportážemi právě výše zmíněná televize Z1. V plánu jsou standardní reklamní bloky před a za pořadem, případně před spuštěním streamu. Nasazování reklamy do bloků uvnitř jednotlivých pořadů není v první fázi projektu v plánu. Tématu se budeme blíže věnovat v pondělním rozhovoru. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).