Hlavní navigace

Online televize iDnes s kontinuálním vysíláním

Mediální skupina MAFRA již nějaký ten pátek provozuje internetovou televizi iDnes.tv, kde si uživatelé mohou přehrát vybraná videa z archivu včetně zpravodajských a publicistických relací a iDnes.tv přinesla také třeba už i živé sportovní přenosy připravované výhradně pro Internet. Nyní iDnes.tv přijde s kontinuálním vysíláním. Chceme se pokusit o alternativní plnoformátový program zaměřený na diváky, kteří se primárně spíš chtějí něco užitečného dozvědět, říká Karel Richtr šéfdramaturg iDnes…
Jiří Macich ml.
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mediální skupina MAFRA již nějaký ten pátek provozuje internetovou televizi iDnes.tv, kde si uživatelé mohou přehrát vybraná videa z archivu včetně zpravodajských a publicistických relací a iDnes.tv přinesla také třeba už i živé sportovní přenosy připravované výhradně pro Internet. Nyní iDnes.tv přijde s kontinuálním vysíláním. Chceme se pokusit o alternativní plnoformátový program zaměřený na diváky, kteří se primárně spíš chtějí něco užitečného dozvědět, říká Karel Richtr šéfdramaturg iDnes.tv.

Diváci si budou moci stále vybrat video z archivu, ale zároveň bude k dispozici plynulé vysílání jako třeba v případě internetového vysílání zpravodajských kanálů ČT 24 nebo Z1. A co bude iDnes.tv vlastně vysílat? V první fázi půjde třeba o výukové pořady hry na hudební nástroje, pořady o architektuře, dokumenty o neobvyklých místech či povoláních, cestopisy nebo seriál o nezávislé kultuře.

MM_K Starous

Zmíněné pořady stejně jako nekonvenční hudební hitparáda jsou vlastní tvorbou iDnes.tv, vedle toho vyrábíme v koprodukci satirický debatní pořad Mimo mísu nebo vysíláme magazín o počítačových hrách, který nám dodávají tvůrci z řad hráčů. Ve spolupráci s týdeníkem Respekt jsme zařadili do programu také populárně vzdělávací dokumenty na vážnější témata, jako první exotický dokument o problematice života v současném Mongolsku. Nebude chybět již na iDnes.tv existující seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi Na skok s Terezou Tobiášovou, uvedl Karel Richtr.

Nadále bude na iDnes.tv i zpravodajská relace, kterou bude doplňovat reportážemi právě výše zmíněná televize Z1. V plánu jsou standardní reklamní bloky před a za pořadem, případně před spuštěním streamu. Nasazování reklamy do bloků uvnitř jednotlivých pořadů není v první fázi projektu v plánu. Tématu se budeme blíže věnovat v pondělním rozhovoru. (Tisková zpráva)