Hlavní navigace

Online validátor XHTML stránek v češtině

Jiří Macich ml.

Tomáš Hradil nás informoval o spuštění online XHTML validátoru plně komunikujícího v češtině. Naleznete jej na adrese http://validator.w3.cz. Nejedná se sice o oficiální počin konsorcia W3C, nicméně využívá jeho oficiální XHTML validátor a vrací proto stejné výsledky, ale komunikuje s uživatelem v češtině a snaží se vyřešit některé jeho nedostatky.

Tomáš Hradil nás informoval o spuštění online XHTML validátoru plně komunikujícího v češtině. Naleznete jej na adrese http://valida­tor.w3.cz. Nejedná se sice o oficiální počin konsorcia W3C, nicméně využívá jeho oficiální XHTML validátor a vrací proto stejné výsledky, ale komunikuje s uživatelem v češtině a snaží se vyřešit některé jeho nedostatky.

Našli jste v článku chybu?
23. 2. 2007 17:45
Gringo (neregistrovaný)
Název lze vyřešit jednoduše - (X)HTML validátor. :)
23. 2. 2007 11:30
Tomáš Hradil (neregistrovaný)
Oficiálně je to validující SGML/XML parser jménem OpenSP. W3C mu říká na své homepage „HTML Validator“, protože v době vzniku s ním většina lidí validovala HTML. Dnes s ním většina lidí validuje XHTML, nikdo neví, co je OpenSP a SGML. Český překlad „Markup Validation Service“ by také nikomu nic řekl. Proto jsem přizpůsobil název módě. Tvé připomínce rozumím, díky za ni, opravdu jsem se nad ní zamyslel. Ale vždyť jde jen o jméno, ne? Funkce je stejná. Vždyť i růže, zvána …